בעוד כשבועיים, ב-26.5, יתקיים במועצת מגידו בפעם החמישית ברציפות מרוץ האופניים לזכרה של איילה יפרח ז"ל, אותו מארגנת קהילת רמות מנשה וקבוצת הנשים "בשביל האיילה" בסיוע המועצה.

עוברים בפינות חמד יפות. מרוץ איילה, צילום: צלמי מרוץ איילה רמות מנשה

את הקבוצה לזכרה של איילה, שנספתה באסון הכרמל, ייסדה אחותה הדס וייס המתגוררת ברמות מנשה.

בקבוצה חברות כ-40 רוכבות מיישובי מועצת מגידו והסביבה, היוצאות בסופי השבוע לטיולים ארוכי ברחבי המדינה וגם אחת לשנה בחו"ל. מדריך הקבוצה ומי שעוזר בהפקת המרוץ הוא יוני רייש.

80 מילדי רמות מנשה והוריהם לקחו גם הפעם את ההפקה של מרוץ איילה כפרויקט התנדבותי במסגרת "בני המצווה", במסגרתו נפגשו עם אמא של איילה מקריית ים כדי להכיר אותה ולשמוע על האסון הכבד.

מחלקות מועצת מגידו ייקחו חלק גם הן בהפקת האירוע, החל מהספורט, דרך הביטחון והאחזקה ועד לדוברות. הצפי הוא לכ-500 רוכבים, ילדים ובוגרים, שיגיעו למרוץ שבו מקצים תחרותיים ל-33 ק"מ ול-66 ק"מ לצד מסלול משפחתי באורך 9 ק"מ.

המסלול ייצא לדרך מאזור חדר האוכל של רמות מנשה, ימשיך בירידה לנחל שלף, חצייה של הנחל ורכיבה בשבילים לבנים מערבה לכיוון בת שלמה, טיפוס בדרך נוף הר חורשן, רכיבה בכמה מהסינגלים הזורמים של ההר, גלישה מהירה לעמיקם ועלייה חזרה דרך אחת מפינות החמד היפות של רמות מנשה "עין מחוללים".

אורך הקפה כ-33 ק"מ עם טיפוס מצטבר של כ-600 מ'. הזינוקים החל מהשעה 7:30. בסיום יתקיים טקס הענקת גביעים ומדליות, והרוכבים והקהל ייהנו ממוזיקה טובה וכיבוד. הרשמה למרוץ באתר זינוק תסתיים ב-22.5.