הנהלת מרוץ השליחים "הר לעמק" החליטה לבטל את המרוץ שהיה צפוי לצאת לדרך החל ממחר ובמשך יומיים, לאור מזג האוויר הסוער הצפוי לימים הקרובים ולמען בטיחות המשתתפים.

מקווים לראות את כולם גם בשנה הבאה. הר לעמק, צילום: גלעד קוולרצ'יק

בעמותת "הר לעמק" מציינים כי השלכות מזג האוויר על תנאי השטח במסלולי הריצה ובתחנות ההחלפה והמנוחה נרחבות ועלולות לסכן את כלל משתתפי המרוץ, ולכן התקבלה ההחלטה.

המרוץ הוותיק, החוגג השנה עשור להיווסדו, אמור היה להתקיים בסוף השבוע הקרוב עם למעלה מ-6,000 רצים. מדובר במרוץ שליחים קבוצתי, המשלב ריצה בשטחים פתוחים לאורך כ-230 ק"מ במהלך היום והלילה – מאנדרטת האריה השואג בתל חי ועד תמרת שבעמק יזרעאל.

"במהלך הימים האחרונים עקבנו בדריכות אחר עדכוני מזג האוויר הצפוי בסוף השבוע, ואף עמדנו בקשר ישיר עם השירות המטאורולוגי", נמסר מהנהלת עמותת "הר לעמק".

"לאחר ששקלנו את ההשלכות הצפויות על המרוץ ואת כל החלופות והפתרונות האפשריים ובהתייעצות עם גורמים מקצועיים, החלטנו בצער רב לבטל את המרוץ. בטיחות משתתפי המרוץ עומדת לנגד ענינו בכל היבט, ולאור זאת ההחלטה על ביטולו מצערת, אך בלתי נמנעת בשלב זה. מקווים לראות את אלפי הרצים שנרשמו וחיכו מלאי ציפייה גם בשנה הבאה".