נבחרת בית הספר עמל עמק חרוד זכתה אמש באליפות בתי הספר התיכוניים, אחרי שגברה במשחק הגמר על האלופה של העונה שעברה בית הספר תיכון חדש תל אביב בתוצאה 95:86. המשחק נערך לעיני 2,000 צופים רועשים בהיכל קבוצת שלמה, אולמה לשעבר של הפועל תל אביב.

בזכות הרוח ובזכות הקבוצתיות. אחרי הזכייה, צילום: דוברות הגלבוע

הקבוצה של המאמן ליאור קרת הציגה כדורסל התקפי ושלטה ברוב שלבי המשחק. השחקן המוביל היה יותם חנוכי, שסיים עם 29 נקודות. המשחק היה צמוד לכל אורכו, עד שעמק חרוד נטלו את ההובלה בסוף הרבע השלישי בדרך לניצחון.

עובד נור, ראש מועצת הגלבוע, העניק לקבוצה את גביע האליפות. "נוער הגלבוע הביא היום גאווה, כבוד ויוקרה לכל תושבי הגלבוע, ללא יוצא מן הכלל", סיכם נור. "התגייסות מדהימה של בית ספר שלם הביאה לכך שלא רק ראשו של הגלבוע נצבע אדום, אלא העיר תל אביב כולה נצבעה באדום.

"זה בזכות הרוח, בזכות הקבוצתיות ובזכות החומר המיוחד של כל נער ונערה בגלבוע, המלווים על ידי צוותים שבאים מאהבה ומאכפתיות למעשה החינוכי, וזה בעיקר בזכות הערכים המקדשים את הדרך ולא רק את ההישגיות. ערכי רעות ואחווה, אנושיות מרגשת ולכידות חברתית".

מדובר בפעם השנייה בתולדות בית הספר הרב תחומי עמק חרוד, שנבחרת שלו מעפילה למעמד גמר ליגת העל לבתי הספר התיכוניים וזוכה בו. ב-2013 נבחרת בית הספר זכתה באליפות ראשונה בתולדותיה עם ניצחון על גימנסיה ריאלית ראשל"צ.

כעת צפויים שחקני עמק חרוד להוביל את קבוצות הנוער של המועצה במסגרת מועדון הספורט גלבוע/מעיינות בניהולו של לירן וינקור.

 "אני גאה בילדים האלה, יש להם אישיות אדירה וניצחנו פה כקבוצה", אמר המאמן ליאור קרת. "יש לנו מערכת מדהימה בעמק חרוד, אין דברים כאלה ואני שמח כל כך".

יותם חנוכי, מצטיין המשחק, היה מאושר בסיום ואמר: "משחק מטורף! הזכייה והנפת הגביע זה רגע מדהים. היה לי קשה אחרי העבירה החמישית, אבל החברים שלי חיזקו אותי. פחדתי מאוד מהקאמבק של תל אביב, אבל אני מאושר שעשינו את זה בגדול. הולכות להיות חגיגות גדולות בגלבוע, וכל העמק המדהים הזה התגייס למעננו ואנחנו מאושרים שהצלחנו להשלים את המשימה".

 מנכ"ל קבוצת עמל, עו"ד רוית דום עיני, שנכחה במשחק, בירכה את ראש המועצה, ואת מנהלת בית הספר לילך שטיין על העלייה לגמר ועל הזכייה בפרס ההגינות שחולק לביה"ס במחצית.