הדריכות והכוננות שמאפיינים את אזור שער הנגב ועוטף עזה יוחלפו במהלך סוף השבוע הקרוב בהתרגשות מסוג אחר. קבוצות הכדורעף של קיבוצי האזור ישחקו במסגרת חצאי הגמר והגמר של טורניר אותו מקיימת לראשונה המועצה באולם הספורט האזורי.

ההשתתפות היא הדבר החשוב. שלב המוקדמות, צילום: דוברות שער הנגב

לצד קבוצות הקיבוצים יתחרו גם שתי קבוצות ותיקים ששיחקו בעבר בהפועל שער הנגב כשזו הייתה בליגת העל. הטורניר הוא על שמו של יובל סולומון ז"ל מאור הנר, שחקן עבר שהלך לעולמו השנה ממחלה.

בסוף השבוע שעבר, במסגרת מוקדמות הטורניר, התחרו ביניהן 13 קבוצות בהן גבים, רוחמה, אור הנר, מפלסים ונחל עוז. בחצי הגמר הראשון שיתקיים בשבת ישחקו דורות מול ברור חיל, ובמשחק השני כפר עזה מול ארז.

הגמר ישוחק מדי לאחר מכן, ובסיומו יופיעו מול הקהל קבוצות הוותיקים, שכמה מהשחקנים שלהן הגיעו במיוחד מחו"ל לטובת הטורניר, ומיישובים אחרים ברחבי הארץ. 

איתי פכטר, חבר כפר עזה ויוזם הטורניר יחד עם איתי לביא מרוחמה ודפנה סיבוני רכזת הספורט של המועצה מניר עם, הוא גם מאמן קבוצת הבוגרים של שער הגנב שמשחקת בליגה השנייה בכדורעף, ומאמן קבוצת הנערות של המועצה. "כל האזור הולך לצפות במשחקים", הוא מספר, "מה שמאפיין את הקבוצות המשחקות זה ההרכב שלהן.

"ביקשנו שבכל קבוצה ישחקו ארבעה בנים ושתי בנות, מגיל 16 ועד גילים בוגרים ממש. כולם משחקים במסגרות של כדורעף - ספורט שסימנתי כיעד שלי כמאמן וכרכז ספורט שייכנס חזק לאזור. הוותיקים היו בעבר שחקנים מקצוענים והם ינסו לחזור לימי התהילה שלהם".

המיוחד הוא ההרכב של הקבוצות. פכטר (עומד רביעי מימין) וקבוצת כפר עזה

ומה בנוגע למצב הביטחוני שעלול לפגוע בטורניר?

"בשישי שעבר, יום לאחר נפילת פצמ"רים באזור, היה לא פשוט בכלל והמשחקים התקיימו באווירה מתוחה. לא ידענו אם יגיע קהל, אבל החבר'ה הוכיחו שהמפעל הזה חשוב מכדי להחמיץ אותו. האולם עצמו ממוגן אבל הגג שלו לא, ולכן צריך בזמן צבע אדום להסתתר מתחת ליציע או במסדרון סגור.

"עדיין לא תרגלנו את זה. בשבת הכול חזר לקדמותו והדריכות פחתה. אני מקווה שבסוף השבוע הקרוב יהיה שקט יותר ותהיה לנו חוויה ספורטיבית וקהילתית טובה. רק בהמשך השבת נדע מי אלופת האזור מבין ארבע הקבוצות, אבל הכול מתנהל באווירה טובה וההשתתפות היא הדבר החשוב".