אליפות ישראל בחצי מרתון עמק המעיינות התקיימה בסוף השבוע בפעם ה-39, עם כ-4,500 רצים שלקחו חלק באחד מהמרוצים הראשונים שנוסדו בישראל.

מזג האוויר מושלם. חצי מרתון עמק המעיינות, צילום: דוד (דדה) עינב

הם הגיעו לאזור כבר ביום חמישי בערב, כדי להימנע מעומסי התנועה שהיו צפויים ביום המרוץ למחרת.

המקצה הראשון של אופני היד הוזנק כבר בשעה 7:55. מקצה חצי המרתון הוזנק כעשר דקות אחריו, וב-8:30 הוזנק המקצה העממי של 6 ק"מ. לונה צ'מטי ממועדון מכבי תל אביב סיימה את המרוץ בתוצאה 1:16:55. בגברים הגיע למקום הראשון ימר גטהון, עם תוצאה של 1:05:15.

המסלול עבר דרך  גשר בית השיטה, שדה נחום, בית שאן, מסילות, ניר דוד וחזרה לגן הלאומי גן השלושה. מזג אויר מושלם ציפה לרצים, נופים של שדות ומעיינות ליוו אותם במהלך כל הבוקר, ואנשי העמק והעיר צפו ועודדו אותם לאורך כל הדרך.  

במרוץ לקחו חלק קבוצת רוכבים מאקי"ם העמקים שלוו על ידי קבוצת מתנדבים מהאזור, קבוצות רוכבי אופני יד מבתי הלוחם חיפה, גליל עליון, באר שבע ותל אביב, ומאות בני נוער מהיישובים שעברו את מסלול הריצה בן ה-21.100 ק"מ במרוץ שליחים.

מספר שיא רשמה קהילת רצי עמק המעיינות שגדלה מדי שנה עם מצטרפים חדשים שמגיעים למרוץ, מתאהבים באזור ונקלטים עם משפחותיהם ביישובים הרבים.

גם מספרם של אנשי העמק בכל הגילים המגלים את עולם הריצה הולך ועולה כל הזמן. בשבועות האחרונים לקראת המרוץ גמאו רצי עמק המעיינות עשרות קילומטרים לאורך שביל עמק המעיינות, כשבכל שבוע רצו 21 ק"מ על קטע שביל אחר.