המועצה האזורית חוף הכרמל העניקה בישיבתה האחרונה תעודות הוקרה ומלגה לארבעה שייטים מצטיינים, שניים מהם מקיבוץ באזור.

דוגמה ומופת לנוער איכותי. הצעירים עם תעודות ההוקרה, צילום: דוברות חוף הכרמל

נעם חומרי משדות ים קיבל את המלגה על זכייתו במדליית ארד באליפות אירופה לבוגרים במפרשיות מדגם 420. מאור אבו, גם הוא משדות ים, קיבל על זכייתו במדליית הכסף באליפות העולם לנוער במפרשיות מדגם 470 אולימפי.

יואב כהן מקיסריה קיבל על זכייתו במדליית ארד באליפות העולם עד גיל 19 לגלשני RSX אולימפי, ואילו דניאלה פלג מבית חנניה קיבלה מלגה על זכייתה במדליית זהב באליפות אירופה לנוער בדגם ביק 6.8. פלג, לעומת השאר, לא יכולה הייתה להגיע לישיבה לקבלת התעודה.

השייטים כולם מתאמנים במועדון השייט של שדות יום כמעט מדי יום. מדובר במועדון שהעמיד לאורך השנים שייטים ברמה בינלאומית, שזכו ב-45 מדליות, בהן גם מדליות אולימפיות.

מי שהעניק להם את התעודה היה ראש המועצה כרמל סלע, סגניו מודי ברכה ואורן עוזרד וחברי המליאה. "גאווה גדולה להעניק לכם מלגה, אתם דוגמה ומופת לנוער איכותי המייצג את חוף הכרמל ואת המדינה כולה", אמר להם סלע.

מועצת חוף הכרמל משקיעה משאבים רבים בפיתוח ובקידום פעילויות ספורט בקהילה, בדגש על ספורט מקצועי הישגי. לצד ההשקעה ביישובים הוקמה ועדת מלגות ייעודי לספורטאים מצטיינים, כדי לסייע להם ולהוקיר את ההישג שלהם. סכומי המלגה נעים בין 2,500 ל-10,000 שקלים בהתאם לגיל ולרמת ההישג של הספורטאי.