אלפי שחיינים, חובבנים ומקצוענים, הגיעו אתמול כדי לקחת חלק בצליחת הכינרת ה-64 בהם גם ילדים בני שבע ששחו את המקצה הקצר באורך ק"מ וחצי. אחת הקבוצות, שזכתה בגביע על מספר המשתתפים הגבוה והמגוון שבה, הייתה זו של רבדים.

הספורט מעניק להם אושר. חברי רבדים אחרי הצליחה

50 ילדים ובני נוער, ועוד 20 מבוגרים, הגיעו מהקיבוץ שציין השנה 70 שנה. "הפעם שברנו שיא במניין הצולחים", סיפר יניב אוחנה, רכז ענף הספורט ומנהל הבריכה של רבדים.

"כשבשנה שעברה דווקא לא השתתפנו בצליחה כי הילדים לא באו להתאמן יום בשבוע במשך חודשיים, ומבחינתי זה תנאי להשתתפות. גם קיבוץ כפר מנחם שלח בעקבותינו אוטובוס מלא".

אוחנה הגיע לרבדים לפני 13 שנה, ובחמש השנים האחרונות הוא מכהן בתפקיד רכז הספורט ומנהל הבריכה. "אני מגיע לבני הנוער ולוותיקים דרך הספורט", הוא אומר, "מתקיימים כאן חוגי ספורט רבים, כשתמיד הורה אחר מרכז בהתנדבות את הענף  הספציפי: כדורגל, כדורסל, כדור רשת, התעמלות וכיוב'.

"בחודשיים האחרונים לפני הצליחה הגיעו הילדים לבריכה מדי ערב שני, למשך שעתיים, ואימנו אותם לקראת האתגר הזה. בסופו של דבר כולם עמדו במשימת הצליחה כמו גדולים - מבני שבע ועד שבעים".

מה קורה בקיבוץ מחוץ לבריכה ולכינרת?

"יצאנו גדולים וקטנים למרוץ תנ"ך-תש"ח למרחק 10 ק"מ, למרוץ שפיר, למרוץ נחל שורק וקיימנו גם את מרוץ רבדים לרגל שבעים שנות המשק. אם נחזור לבריכה, אז יש לי אנקדוטה קטנה לספר.

"יש לנו שחיין בן 94 שמגיע לשחות כמעט מדי יום לצד בחור צעיר יותר, אבל פתאום ראיתי שוותיקי הקיבוץ לא הגיעו לשחות בחודש יוני. שאלתי את האחראית עליהם לפשר הדבר והיא השיבה שלא מסתדר להם, בין היתר בגלל הקור. החלטתי לסדר להם הפתעה רטובה. שיעור בן שעה בהידרותרפיה עם מאמנת מקומית ואחר כך ארוחת בוקר מפנקת של קונדיטוריה מקומית.

"23 מהחבר'ה בני השמונים פלוס הגיעו, נהנו מאוד, ומאז הם באים לשחות פעם בשבוע כשהבריכה עומדת רק לרשותם. הספורט מעניק להם אושר, כמו לצעירים, ורבדים בן השבעים הופך להיות כמו בן שבע או 17".