בסוף השבוע חזר קיבוץ כברי להיסטוריה הספורטיבית הנחשבת שלו, וקיים בתחומו את טריאתלון כברי הראשון בהשתתפות למעלה מ-100 ספורטאים בגילים 6 עד 60. כולם התמודד בהצלחה עם החום הכבד ששרר באותה עת, ועברו את מסלולי השחייה, הרכיבה והריצה.

ההשתתפות היא הניצחון. מתחרים בכברי, צילום: ליאור סבו

ההשתתפות של תושבי הקיבוץ וילדיהם הייתה מרשימה, ואחד אחרי השני הם יצאו למקצים השונים. מקצה לכיתות א'-ב', מקצה לכיתות ג-'ד', ה'-ו', ז'-י' ובוגרים.

את המדליות למנצחים הגישו חברים, אלופים מקומיים, שהתחרו בעברו בספורט מקצועני והגיעו להישגים נאים.

יובל גינת, מי שהעניק את המדליות לזוכים במקצה הילדים כיתות ג'-ד', איבד את רגלו במלחמת ששת הימים. הוא זכה במהלך השנים בחמש מדליות זהב בשחייה באליפויות של פגועי צבא ברחבי העולם.

"בכל פעילות ספורטיבית הדרך חשובה מהתוצאה או מהניצחון", אמר גינת למנצחים, "שנים התמודדתי עם יריבים ונחלתי לא מעט הפסדים. בזכות התמדה, רצון להשתפר ועבודה קשה של שנים, גם הניצחונות הגיעו. חיזקו ואמצו והצלחה לכולם".

"המוטו של הטריאתלון הקבוצתי הקיבוצי שלנו הוא שהשתתפות היא הניצחון", אמר אחד המתחרים, ניר שפר (56), "כאחד המתחרים המבוגרים שהשתתפו נשאלתי לא מעט מדוע אני עושה זאת. התשובה שלי תמיד היא בגלל שאני יכול". שפר השתתף בעבר במרוצים ובריצות אולטרא מרתון למרחק של 100 ק"מ.