קבוצת כדורסל הנשים של הפועל אריק נצר סרני עשתה היסטוריה, לאחר שזכתה לראשונה בתולדותיה באליפות ליגה א' מרכז לעונת 2017-2016 והעפילה לליגה הארצית.

הלכו עד הסוף. קבוצת הכדורסל של נצר סרני, צילום: דני בן-הראש

הזכייה סיכמה עונה ארוכה ומוצלחת במיוחד, שהסתיימה במאזן של 21 ניצחונות והפסד אחד על חודו של סל. מאזן הסלים היה חיובי כמובן, 616:1241.

הפועל אריק נצר סרני הוקמה לפני כשש שנים במסגרת הליגה למקומות עבודה, שם גם זכתה באליפות המחוזית. שנה אחרי כן כבר הוחלט להיכנס למסגרת מקצוענית יותר, ולהתחרות תחת איגוד הכדורסל.

סגל הקבוצה מורכב מ־13 שחקניות, ארבע מנצר סרני ושלוש מיישובים אחרים במועצה האזורית גזר. שאר השחקניות מגיעות מנס ציונה ומרחובות. המאמנת היא מיכל פרנק, בת נצר סרני.

מיד עם תחילת הפעילות שלה באיגוד נעשתה הקבוצה חברה קבועה בצמרת ליגה א'. כמעט בכל שנה הייתה מעורבת בקרבות על העלייה לליגה הארצית, אך כשלה. העונה הייתה ידה על העליונה, והאליפות הייתה מובטחת עוד כמה מחזורים לפני הסיום הרשמי של הליגה.

במשחק האחרון - בניצחון 34:44 על ראשון לציון - הוענקה לבנות צלחת האליפות המוזהבת באופן רשמי וגם הרשתות הגזורות שהובאו מראש, שכן אי אפשר היה לגזור את הרשתות באולם שבו שיחקו.

"הרגשנו כבר באימוני טרום העונה שאנחנו מסוגלות ללכת עד הסוף", סיפרה מאמנת הקבוצה מיכל פרנק.

"הצירוף של שחקניות חדשות תושבות המועצה רק חיזק אותנו ואת האמונה שזו העונה שלנו. אני שמחה שניתנה לי הזכות לאמן ולהיות שותפה בקבוצת בנות מוכשרת, מלוכדת ומקצועית שכזו. בקרוב נתחיל בהכנות לעונה הקרובה בליגה מאתגרת וקשה".