בתום חודשיים אינטנסיביים הגיע בסוף השבוע לסיומו טורניר הכדורגל של המועצה האזורית שער הנגב עם משחק גמר מפתיע, בין מ.כ. ארז החזקה לבין נסטור אור הנר המפתיעה – הדרבי הגדול של גד"ש אורן וכביש 34.

דבר נוסף שהוסיף עניין למשחק, היא העובדה שברביעי הקרוב יתקיים טקס ביכורים משותף לשני הקיבוצים, כשבמהלכו תעלה לבמה הקבוצה הזוכה ותניף את צלחת האליפות מעל לראשה של המפסידה.

מודל לשילוב ספורט וקהילה. מ.כ. ארז וצלחת האליפות, צילום: מתן סמין

כ-500 צופים מילאו את אצטדיון השום דה סטאדיום בדורות ונהנו מהפנינג קהילתי לכל המשפחה שהתקיים לפני המשחק. פרשן ערוץ הספורט אבי מלר הוסיף עוד קצת צבע, כששידר בשידור חי את המשחק בעמוד הפייסבוק של הטורניר וכן באצטדיון כך שכל הנוכחים הרגישו כמו במשחק של ליגת האלופות לפחות.

השופט הבין לאומי לשעבר מאיר לוי שפט במשחק, ונעזר בצמד קוונים ובעזרים טכנולוגים נוספים כמו במשחקי ליגת העל.

בקרב שחקני אור הנר ההתרגשות הייתה רבה, שכן הקבוצה העפילה למשחק הגמר כנגד כל הסיכויים וקיוותה לחולל סנסציה. אפילו מנכ"ל הקבוצה, רום ספינזי, לא ציפה שקבוצתו תגיע למשחק המכריע ובמהלך הגמר שהה בירח דבש באיטליה.

למרות זאת דאג ספינזי במהלך השבוע לוודא שהשחקנים מוכנים, ובעיקר שיגיע קהל רב מקיבוצו. והקהל הארגנטינאי אכן הגיע, וסיפק חוויה צבעונית שכללה הדלקת אבוקות.

המשחק הסתיים בתוצאה 2:0 לטובת מ.כ ארז מצמד שערים של גפן בר, שהביא לקבוצתו תואר שני בשלוש שנים.

רגע לפני הענקת הצלחת לקבוצה הזוכה, הוענקו פרסים לשחקן המצטיין בטורניר, לשחקן ההוגן, לתגלית העונה ולמאמן העונה. כל הפרסים נתרמו על ידי עסקים קטנים באזור שנרתמו לעשייה. אין ספק שטורניר שער הנגב הוא מעבר לכדורגל, ומודל לחיקוי לשילוב בין ספורט וקהילה.