משחק הגמר על אליפות ליגת העל לנוער בנים בכדורעף יארח היום (ד') דרבי קיבוצי, כאשר קבוצת הפועל מילועוף מטה אשר-עכו תתמודד מול הפועל המעפיל-מבואות עירון.

האליפות היא רק בונוס. הפועל מילועוף מטה אשר-עכו, צילום: סיגל אורן

מדובר במשחק שצפוי להיות מסקרן, לאור העובדה שמטה אשר-עכו זכתה בתואר האליפות בשנה שעברה, בעוד מבואות עירון-מנשה זכו שלוש פעמים ברציפות בליגת בתי הספר. מדובר אמנם בקבוצה אחרת, עם שם שונה, אבל השחקנים הם אותם שחקנים שיאיישו גם את קבוצת הנוער שתעלה לשחק הערב.

את הליגה הסדירה סיימה מטה אשר-עכו במקום הראשון, והקדימה בכך את המעפיל שסיימה במקום השני בהפרש של מערכה אחת בלבד.

איתי קדם (מצפה הילה), רכז מחלקת הנוער במטה אשר-עכו, אופטימי לקראת ההתמודדות. "לקחנו את אליפות בתי הספר בפעם הראשונה בהיסטוריה עם קבוצת אופק מנור כברי ועם אותו הסגל, למעט שחקן אחד, שמשחק גם בנוער", הוא אומר. "בשנה שעברה זכינו באליפות ליגת העל לנוער עם ניצחון על כפר סבא, בפעם הראשונה מאז הקמת הליגה ב-2008.

"חמישה שחקנים שלנו משחקים בנבחרת הנוער של ישראל, ושחקנים אחרים הם חלק מהסגל של הנבחרת הבוגרת. האליפות היא רק בונוס. השנה פתחנו בגליל המערבי אקדמיה לכדורעף ואנחנו מחפשים כל הזמן שחקנים צעירים. ראש המועצה יורם ישראלי ורכז מחלקת הספורט גיל מנצור מסייעים לנו מאוד. אני מקווה שננצח ונרשום הישג נוסף למועדון המפואר של מילועוף מטה אשר-עכו". מאמן הקבוצה הוא עידו כהן.

תומר לוינסון, בן עין המפרץ וכיום תושב כרכור, מאמן את קבוצת הנוער של המעפיל-מבואות וגם את קבוצת הנערים. הוא שיחק בעברו במטה אשר-עכו, כך ששתי הקבוצות קרובות לליבו. הפעם הוא יבקש להשיג את הבכורה עם הקבוצה שכל שחקניה לומדים בבית הספר מבואות עירון, אבל מגיעים גם מיישובים לא קיבוציים דוגמת פרדס חנה-כרכור, גבעת עדה ועמיקם.

במשחק כזה הכל יכול לקרות. המעפיל-מבואות, צילום: באדיבות איגוד הכדורעף

בין השחקנים ישנם בני מענית, עין שמר, ברקאי והמעפיל. "השנה אנחנו פחות טובים ממטה אשר. בליגה הסדירה הפסדנו להם פעמיים, אבל במשחק כזה של אליפות הכל יכול לקרות", מבהיר לוינסון. "אני מעריך בסבירות גבוהה שיהיה די צמוד. נכון שאני מגיע ממטה אשר, אבל כבר 11 שנים אני מאמן באזור הזה, ולכן ברור שאני שואף לנצחון שלנו. אני מקווה שיהיה משחק מעניין וספורטיבי ושהטובים ינצחו".

המשחק ייערך באולם רמת אלון בחיפה ב-19:30, ובמסגרת האירוע יוענק פרס לשחקן המצטיין. המשחק יועבר גם בשידור ישיר בערוץ הספורט.