לעשות משהו שאנחנו טובים בו. שגיא כתב ואסי בילדוסולה (ראשונים מימין) צילום: בני ויינר ושלום אזרד

שגיא כתב (31) הוא בנו של מנחם, המורה המיתולוגי לחינוך גופני בבית הספר שקמה ביד מרדכי. את דרכו המקצועית החל דווקא בתחום המחשבים. בגיל 25 סיים את לימודי התואר הראשון במדעי המחשב, והתקבל לעבודה בתחום ההייטק במקביל לתפקידו כמאמן כדורסל לילדים.

שנתיים של עבודה מול מחשב הספיקו לו, והוא החליט לעבור הסבה להוראת חינוך גופני במכון וינגייט.

בכל אותה תקופה גר ופעל בתחום הספורט באזור עמק חפר, ולפני שנתיים פתח בכרמיה בית ספר לכדורסל ובו מתאמנים ילדי הקיבוץ והאזור כולו. את האימונים העביר פעמיים בשבוע, ולאחריהם חזר לביתו במושב בשרון.

אסי בילדוסולה (35) עוסק בספורט ובכושר גופני מגיל הנעורים בקיבוץ ועד היום. ב־2014 הוכתר אלוף הארץ בכושר גופני, וב־2016 דורג במקום הרביעי. כשפנה ללימודים אחרי השירות הצבאי היה ברור לו שהמסלול יהיה בתחום הספורט, ולפני ארבע שנים הוא סיים את לימודיו במכללה האקדמית בווינגייט במקצוע האימון הגופני.

בכל השנים עבד במרכז הארץ כמאמן כושר אישי, הן של שחקנים והן של ידוענים רבים, בהם אסי עזר שהציג אותו בסרט אוטוביוגרפי שהפיק.

הקשר בין שגיא לאסי נשמר כל השנים. בשנות הנעורים בקיבוץ שיחקו שניהם כדורסל וכדורגל באותן קבוצות למרות פער הגילים ביניהם. כששגיא התלבט באשר להמשך דרכו במחשבים, היה זה אסי שעודד אותו לעבור הסבה בווינגייט.

כששגיא חשב על פתיחת מועדון כושר בכרמיה, הוא מיד פנה לאסי והציע לו להצטרף אליו כשותף. "הצעתי לאסי שנפתח יחד משהו מיוחד", אומר שגיא, "שיהיה כתובת לתושבי האזור, ושגם נוכל לשלב אותו עם אימוני הכושר של הילדים בבית הספר לכדורסל. אמרתי שכשיכירו אותנו אני בטוח שזה יצליח.

"היה משא ומתן ארוך עם הקיבוץ לפתוח את המקום, ולאחר חודשים רבים שבהם בנינו אותו מאפס הוא נפתח לקהל הרחב. כיום יש  לנו כבר שמונים מתאמנים".

מה הביא אתכם לפתוח את המועדון בכרמיה? החזרה לשורשים או ההזדמנות העסקית?

כתב: "שילוב של שניהם. קסם לנו מאוד לעשות משהו שאנחנו טובים בו, ולענות על צורך באזור שבו גדלנו. עם זאת, ברור שבמרכז הארץ היינו משלמים על מקום כזה דמי שכירות עצומים, ופה הקיבוץ שיתף אתנו פעולה ותמך בנו. אלמלא היינו בני קיבוץ אני לא מאמין שהיו עוזרים לנו בצורה כזאת".

המועדון מציע אימונים קבוצתיים, ובהם משתתפים חברים מכרמיה, מזיקים, מגברעם, מנתיב העשרה וגם ממקומות רחוקים יותר, כמו אשקלון ויישובי המועצות האזוריות שער הנגב ושדות נגב. "אנחנו מקבלים תגובות חיוביות מאוד", משתף כתב. "אנשים כותבים שכיף להם. החזון שלנו הוא ליצור קהילת כושר בעוטף עזה".

מה הייחוד של מועדון כזה בעוטף עזה לעומת מכון כושר באשקלון?

"אנחנו לא חדר כושר. אנחנו מועדון שבו יש הדרכה לקבוצות קטנות, ונוסף על אימוני הכושר יש גם חוגי יוגה ואימונים ייעודיים לכל פלח באוכלוסייה. אם מדברים על חוסן אישי וחברתי בעוטף עזה, אני חושב שזה חלק ממנו. לצאת מהבית ופשוט לחיות חיים רגילים וטובים".

ויש גם ערך מוסף לפתיחת המועדון בכרמיה. שגיא כתב החליט לשוב לאזור, והוא בונה בית בהרחבה של קיבוץ זיקים.

אסי בילדוסולה מתגורר כתושב בכרמיה, ושוקל ברצינות לחזור לקיבוץ כחבר. בין המדריכים במועדון, נוסף על שגיא ואסי, גם אחיו הצעיר של אסי, אחותו הצעירה והחבר שלה. כולם מאמנים בעלי שם, העומדים לרשות תושבי העוטף.