הישג מרשים לבית הספר עמק חרוד ולמחלקת הספורט במועצה האזורית הגלבוע, לאחר שתלמידי כיתות ז'-ח' זכו בתואר הקבוצתי במסגרת אליפות ישראל ברכיבת אופני הרים. במרוץ הגמר שהתקיים בימים האחרונים לקחו חלק כ-120 רוכבים, שרכבו ב-16 קבוצות בתי ספר שונות.

הלב מתמלא גאווה. נבחרת בית הספר צילום: מועצה אזורית הגלבוע

כל בית ספר יוצג על ידי עשרה רוכבים, כשדירוג הקבוצות הסופי נקבע על פי סיכום הניקוד של כל הרוכבים. נבחרת עמק חרוד הפגינה יכולת שהעמידה ארבעה מרוכביה בעשירייה הראשונה. הניקוד הכולל זיכה אותה במקום הראשון, בפער של 85 נקודות מבית הספר מגוש משגב שסיים במקום השני.

במקביל לתחרות הקבוצתית זכתה אלה קלימן מקא, תלמידת כיתה ח' בבית הספר, בתואר אלופת ישראל לגילה לעונת 2017. גם את המירוץ האחרון, בדומה לארבע התחרויות שהיו במהלך השנה, היא סיימה ראשונה.

אלופת ישראל. אלה קלימן מקא צילום: מועצה אזורית הגלבוע

"מדובר בהישג נהדר לתלמידים שהפגינו ביצועים מעולים על מסלולי הרכיבה השונים לאורך העונה כולה", אמר מאמן נבחרת עמק חרוד, בועז שושן.  

"לראות את כמות הרוכבים בכל אירוע ולדעת שנציגי הגלבוע מובילים את הענף, זה פשוט ממלא את הלב גאווה", תיאר שלומי אייל, מנהל מחלקת הספורט בגלבוע. "בכל גיל ובכל רמת רכיבה, בכביש ובשטח, תמיד יש מקום להשתפר ולפרוץ את גבולות היכולת האישית. עם גישה חיובית ומסגרת תומכת כמו מועדון, השמיים הם הגבול".