הצלחה לא מבוטלת לארבעה ילדים משפיים שלקחו חלק באליפות ישראל בג'ודו שהתקיימה במהלך החג ברעננה, עם זכייתם של יותם תדמור, יובל הופמן, ענבר גבאי ואביה מלכה במדליות זהב בקטגוריית הגיל השונות בין 10 ל-13.

הכל בזכות כח הרצון. ענבר גבאי צילום: אלבום משפחתי

"ענבר (13) ניצח פעמיים את כל המתחרים שהתמודדו מולו, כשהקרב הקשה ביותר שלו היה מול ילד ששקל 102 ק"ג", מספרת אמו, עינת תמרי, על בנה שזכה זו השנה השנייה ברציפות באליפות ישראל בקטגוריה שלו. "התחרות לא הייתה פשוטה, אבל ענבר התגבר על יריביו בזכות כח הרצון שלו".

ענבר מתאמן בג'ודו מכיתה ג' שלוש פעמים בשבוע, שעה וחצי בכל מפגש, כשהחוג פעל עוד בשפיים ולאחריו עבר להרצליה. לזכותו גם תחרויות שבהן השתתף בחו"ל. "אני לא מבינה את הספורט הזה, אבל בתחרויות אני צועקת יותר מכולם", סיכמה עינת.

אביה מלכה, גם היא בת 13, זכתה זו השנה השנייה ברציפות באליפות ישראל לילדים. בקטגוריה שלה התחרו עוד שמונה בנות, והיא גברה על ארבע שהתמודדו מולה. "יש לאביה פוטנציאל להגיע רחוק בעולם הג'ודו, וזו גם הסיבה מדוע הפסיקה לנגן בכלי נשיפה", מסביר האב איתן. "היא עושה הכל כדי להקדיש את עצמה לספורט הזה. יש לה חוזק פיזי ומנטאלי, וזה אומר נחישות בלתי מתפשרת. היא לא מוותרת לאף אחת על המזרן".

פוטנציאל להגיע רחוק. אביה מלכה במקום הראשון צילום: אלבום משפחתי

גם בתחומים אחרים, כמו בלימודים, היא מגיעה להישגים?

"כמובן. אביה מצטיינת בלימודים, בעיקר באנגלית ובמתמטיקה. כבר מגיל צעיר היא משימתית ומשקיעה מאוד בדברים".