צילום: מאיה עצמון בשבת (5.11) ייפול דבר בענף הכדורעף בישראל. אלופת המדינה ומחזיקת הגביע, הפועל 'מילועוף' מטה אשר/עכו, תשחק נגד 'היפו טירול' מאינסברוק שבאוסטריה במסגרת מוקדמות ליגת האלופות האירופאית (15:00, אולם עין שרה בנהריה. הכניסה חופשית).

עוד ידיעות על ספורט מהקיבוצים:
"אני שוחה כל יום חמישים בריכות, אז מה זה כבר שש? בדיחה"
אביב יחזקאל ממצר רוכב את דרכו לצמרת העולמית
צמוד לאורי ששון: המאמן האישי על הדרך למדליה

עד כה השתתפה מטה אשר/עכו במפעלי הדרג השני והשלישי של אירופה, המקבילים לליגה האירופית בכדורגל וליול"ב קאפ בכדורסל, בעוד שמפעל ליגת האלופות נותר סגור בפניה ויועד רק לקבוצות הנמצאות בצמרת האירופית. זו הפעם הראשונה בתולדות ענף הכדורעף שקבוצה ישראלית תשתתף במפעל זה."כשהודיעו לנו על האפשרות לשחק מול הקבוצות הטובות ביבשת, מיד קפצנו על המציאה", מספר יו"ר הקבוצה מיכאל קישון (שמרת). "לשם כך נדרשנו לעמוד בתקציב סף, אך כיוון שהסיוע של רשויות הספורט בישראל הוא דל, נאלצנו לחפש מקורות מימון בכיוונים אחרים. כמה חבר'ה צעירים מהמועצה העלו רעיון מקורי של פתיחת הדסטארט לגיוס המונים כדי לעמוד בדרישות האיגוד האירופי". הקבוצה הציעה לתורמים הפוטנציאליים אימונים אישיים במקום מגוריהם, כדורים חתומים, צעיפים וחולצות, והצליחה לגייס את כל הסכום הדרוש, 61 אלף שקלים.

בארון הגביעים המפואר של מטה אשר/עכו אפשר למצוא תשעה גביעי מדינה ו-13 צלחות אליפות, אחת פחות מהשיא של הפועל המעפיל המיתולוגית. בתואר האלופה ומחזיקת הגביע היא מחזיקה כבר ארבע שנים ברציפות. האליפות האחרונה הגיעה דווקא בתום שנה של קיצוץ נרחב בתקציב המועדון.

האחראי למפנה בקבוצה הוא האיש על הקווים, המאמן נועם כץ (עין המפרץ). "מטה אשר/עכו היא שם דבר בכדורעף הישראלי", הוא מדגיש. "עוד משנות החמישים אנחנו מקנים לשחקנים שלנו ערכים של ספורט, של מצוינות, של משפחתיות, של הדדיות ושל שיתוף פעולה. היה לי חלום להחזיר את מטה אשר/עכו לימיה הגדולים, ואפשר להגיד שעשינו זאת". כץ מציין שלא בכדי קבוצתו היא הקבוצה הקיבוצית המובילה במשחקי הכדור בישראל כיום.

"בעולם הקפיטליסטי שבו אנו חיים ושבו חייבים להשיג תקציב כדי לקיים קבוצה, אנחנו עוף מוזר שדווקא מדגיש את ההפך הגמור, ממש כמו בקיבוץ של פעם. נוסף על כך יש מאחורינו קהילה גדולה שתומכת ודוחפת את הקבוצה, דבר שמרבית הקבוצות בישראל אינן זוכות לו. אני מזמין כל קיבוצניק באשר הוא לעקוב אחרי הקבוצה ולהתאהב בה".

סגל הקבוצה מורכב מבכירי השחקנים בישראל. הקפטן גנאדי סוקולוב, הליברו שירן ויסמן, המוסר אריק כצנלסון, מנחית החוץ איליה גולדרין, המתאזרח סטס נביאדומסקי ועוד שחקני בית, דוגמת עידו סלע, יהונתן מאל, אנוש שטיפט ודניאל גלילי. כמו כן נהנית הקבוצה מחיזוק של שלושה זרים: הרוסי אנדרי גבוזדוב, הסלובני אלן קומל והפורטוריקני ג'יאן אורטיז. אגב, קומל ואורטיז שיחקו בעונה שעברה בלבנון. "לא משנה מי נולד בקיבוץ ומי הגיע אחר כך. ניסיון העבר מוכיח שאפילו הזרים רוצים להתקבל לחברות אחרי כמה שנים בקבוצה", מוסיף כץ בהלצה.

למרבה הצער לא אושר באיגוד האירופי האולם הביתי בנעמן,
ולכן יתקיים המשחק ההיסטורי באולם בנהריה. לפני המשחק, החל מהשעה 14:00, יתקיים הפנינג חגיגי ובו הגרלות נושאות פרסים. בהנהלת הקבוצה מבטיחים חגיגה ביציעים ומצפים לקהל רב.