גם השנה, בתאריך 1.6, בטיילת הרצוג בהרצליה (חוף הנכים) - יזנקו כאלף נשים לטריאתלון הנשים העשרים על שמה של תמר דבוסקין ז"ל. הטריאתלון, שהתחיל בעכו כאירוע אינטימי וקטן, הפך לאירוע בסדר גודל ארצי, ענק וייחודי, לנשים בלבד.

עוד על תריאטלון וקיבוצניקים:
חלוצי הטריאתלון מהקיבוץ
רצים ביחד: הזוג הטריאתלטי מהקיבוץ
עוסקים או מצטיינים בענפי ספורט? ספרו לנו בעמוד הפייסבוק של "ידיעות הקיבוץ"

תמר נהרגה ב-1996 במהלך אימונים לטריאתלון, ולאחר מותה הטרגי בתאונת "פגע וברח" הציע יו"ר האיגוד דאז, עמרם שפאנוף (עין-המפרץ), להעביר את הארגון למשפחה ולקרוא לאירוע על שם תמר. עם השנים גדל הטריאתלון והפך לאירוע של העצמה נשית. סוזי, אמה של תמר, טבעה את המשפט "כל אחת מנצחת". כיום מגיעות לשם נשים מסקטורים וגילים שונים, וביחד יוצרות כוח נשי ואווירה מפרגנת שבה כל משתתפת מנצחת מעצם השתתפותה בטריאתלון.

בטריאתלון ייראו ילדות בנות שמונה שהשתתפו במקצה המוקדם למרחקים: שחייה - 200 מטר, אופניים - ארבעה קילומטר, וריצה - 800 מטר. המקצה העממי, ולשלשות, יכלול שחייה של 500 מטר, אופניים - שמונה קילומטר וריצה - 2.5 קילומטר. מקצה הספרינט, ולשלשות, ייפתח בשחייה (750 מטר), יימשך ברכיבת אופניים (עשרים קילומטר) ויסתיים בריצה (חמישה קילומטר).באירוע ססגוני זה ישתתפו סבתא ונכדה, וגם סבתא, אם ובת המחברות שלושה דורות במשפחה. בין הנשים - נכות, נשות קריירה ונשים מפורסמות, נשות הגיל השלישי, וכן נשים שאינן עוסקות בספורט בחיי היומיום. לקראת האירוע יתקיימו אימונים פתוחים, שמקומם ומועדיהם יפורסמו בכלי התקשורת.

תרצה אורן (66) מקיבוץ יפתח, שהשתתפה בטריאתלון הראשון, מספרת על הדרך שעשה הטריאתלון מאז ועד היום: "בטריאתלון הראשון בעכו השתתפו 37 נשים. כולן הכירו את כולן, והיתה אווירה אינטימית שזכורה לי מאוד לטובה. בין הבנות היו גם תמר ואמה סוזי דבוסקין, אישה מדהימה.

"עם השנים גדל האירוע, וברגע שעבר לידי המשפחה הוא תפס ממדים אדירים והתעצם.
כבר לא כולן מכירות את כולן, והוא הרבה יותר מקצועי מפעם. אני חושבת שהייחודיות שלו היא בכך שילדות בנות שמונה מתחרות עם נשים המתקרבות לגיל שמונים. לאורך כל הדרך הולך אתי המשפט של סוזי: 'כל אחת יכולה וכל אחת מנצחת'. יש המון עידוד ופרגון. אני עושה זאת לזכרה של תמר, שהכרתי אותה באופן אישי, ולמען סוזי ודן, ההורים של תמר. אני מקווה שאוכל להמשיך עד גיל שבעים".

דורית ברק מקיבוץ שניר השתתפה גם היא בכל הטריאתלונים מאז החלו: "השתתפתי בטריאתלונים רבים, כולל 'אשת הברזל'. אני אישית אינני זקוקה להעצמה נשית, אבל נשים רבות זקוקות לפרגון כדי להתחיל לעסוק בספורט. עדיין, רבות נרתעות ברגע שהן שומעות שאירוע ספורט מתקשר עם תחרות. נכון שיש פרסים לראשונות, אבל הדבר הכי חשוב באירוע כמו זה הוא שנשים רבות תגענה לנסות. המשפט 'כל אחת מנצחת' בא להזמין להשתתף ולנסות.

"המטרה היא שנשים שאינן עוסקות בספורט ישנו את אורח חייהן ויתחילו לעשות ספורט, בצורה עממית ולא תחרותית. אני התחלתי לעסוק בטריאתלון כשהייתי אם לשלושה. עם הזמן התחלתי להתחרות, וכיום הספורט הוא חלק מהיומיום שלי. משפחת דבוסקין, ובמיוחד סוזי, עושה בזכות אישיותה הנפלאה את האירוע למשהו שאין בשום מקום. היא מעבירה המון כוח, נתינה והעצמה, וזה מעורר השתאות והתפעלות".