ענבל פיזרו (25, יזרעאל) זכתה בתואר "ספורטאית השנה" של ההתאחדות הישראלית לספורט נכים. ענבל הביאה לישראל מדליות פראלימפיות, ואין ספק שהיא ראויה לתואר.

עוד על ספורט הנכים בקיבוצים:
אלוף עולם קיבוצניק בשיט נכים
לקחו אליפות לזכרו של דורון
עוסקים או מצטיינים בענפי ספורט? ספרו לנו בעמוד הפייסבוק של "ידיעות הקיבוץ"

מבין הגברים זכה נועם גרשוני, מדליסט הזהב בענף הטניס במשחקים הפראלימפיים בלונדון. עכשיו מוזמנים ענבל ונועם לאירועים שונים, וענבל מודה שאינה רגילה "להיות בתקשורת", אבל מוכנה לעשות מאמץ כדי לקדם את ספורט הנכים ולהחזיר על ההשקעה הרבה שהושקעה בה.

בצניעות היא מסכמת עונה מתישה ומוצלחת מאוד, שבה לא רק היא מודעת להישג אלא גם רשויות הספורט. הסטודנטית מהטכניון נטלה הפסקה מהלימודים כדי להתכונן לאולימפיאדת לונדון, וכעת היא מניחה את הספורט בצד ומתמקדת בלימודים.

האם ידעת על הזכייה, או הופתעת?
ענבל פיזרו: "היה לי ברור שנועם יזכה, ושיערתי שאם תהיה גם בחירה של ספורטאית השנה כנראה אזכה, כי אני היחידה מבין הנשים שזכיתי במדליה. היה טקס, צוות מערוץ 10 צילם, וראיינו אותי. כיף להיות בין הזרקורים ולקבל חשיפה. הסיפור של נועם הוא חשיפה חסרת תקדים מבחינתנו. הוא כבש הרבה לבבות.

"לגביי יש פחות חשיפה, רק לעיתים קורה לי שברחוב מזהים אותי ואומרים 'את השחיינית'. ועכשיו פתאום מזמינים אותי ואת נועם לנאום בכנסים ובאירועי ספורט שונים. נועם הוזמן בכל ימי חג החנוכה להדליק נר, כל יום במקום אחר.
אני גם מרצה בבתי ספר ובאיגודים, כחלק מפרויקט 'אתנה' לקידום הספורט הנשי".

איך את מסתדרת עם כל החשיפה התקשורתית הזו?
"האמת: לייצג ולהיות בתקשורת - זו לא אני האמיתית, אבל יש לי שליחות, ואני רוצה גם 'להחזיר' קצת ממה שקיבלתי כל השנים. וגם נחמד שיש סיכום כללי של השנה, שהוא גם סיכום אישי. נעים לראות שההישג הזה הוא לא רק אישי שלי, אלא הבעת הערכה מצד רשויות הספורט.

"עכשיו חזרתי ללימודים לאחר שלקחתי הפסקה כדי להתאמן ולהתכונן ללונדון בצורה הטובה ביותר שיכולתי. אני לומדת ביוכימיה בטכניון, ואלה לימודים מאתגרים מאוד. כרגע אני בהפסקה מהשחייה. זה זמן טוב, אחרי לונדון, לא לעשות תוכניות ספורטיביות ולנקות את הראש".