מאמן הכדורסל שרון אברהמי (מקיבוץ גניגר) העלה את קבוצתו, הפועל עפולה, לליגת העל. לפני שנה עשה זאת עם עירוני קריית-אתא (שבינתיים כבר ירדה). לפני שנה לא המשיך אברהמי עם הקבוצה שהעלה, וכך יהיה גם השנה. אברהמי הוא, ככל הידוע, המאמן היחיד בהיסטוריה הישראלית, שפעמיים ברציפות מעלה לליגת העל קבוצות שונות, אבל לא ממשיך איתן לליגה הבכירה.

זה לא מעליב שלא רוצים אותך בליגת העל?
שרון אברהמי: "זה מאכזב יותר ממעליב. ברגע שמדובר בעסק, אסור לקחת דברים אישית. מדובר בשיקולים רבים, גם פוליטיים. אני באתי למטרה מסוימת ועמדתי בה, ולכן אני ישן טוב בלילה. היתה לנו עונה קשה כי היינו פייבוריטים לעלייה וזה מחדיר המון לחץ בקבוצה, כי הציפיות הן לעלות, וכל דבר אחר ייחשב כישלון. למזלנו הגענו בכושר טוב לפלייאוף ועשינו את זה. ההנהלה החליטה שלא אמשיך עם הקבוצה, ואני ממשיך הלאה וכבר יש הצעות".

מי הציע?
"יש מספר קבוצות מהליגה הלאומית, ויש קבוצה אחת בכירה בליגת העל, בני-השרון, שרוצה אותי כעוזר מאמן.
ההצעה מבני-השרון הגיעה כבר לפני שנתיים, אבל אני העדפתי להישאר - גם בגלל בית הספר שלי ושל נתן בירנבוים, שנחשב לאחד מבתי הספר הגדולים בארץ, המונה כאלף בני נוער המשחקים במסגרות השונות. ההצעות האלה מחמיאות, אבל אני מחפש אתגר. עשיתי משהו שאף מאמן לא עשה לפני, ולכן אני מחפש משהו באמת מעניין".

מה אתה עושה כדי להיות טוב יותר?
"אני מנתח את הטעויות שלי, יוצא להשתלמויות, מקיים המון שיחות עם שחקנים ומאמנים ורואה הרבה כדורסל. לכל מאמן יש סגנון משלו. רוב המאמנים יודעים כדורסל, אבל ההבדל הוא בניהול המשחק. פה מדובר בכישרון - יש לך את זה, או לא. צריך להיות מנהיג שיודע להוביל אנשים ולעבוד אתם. אני שואף להגיע הכי רחוק וליהנות. בעוד שבוע אקבל החלטה איפה לאמן, ובינתיים אני יוצא לחופשה כדי להיות עם המשפחה".