צילום אילוסטרציה: Shutterstock חבר קיבוץ בית אלפא שב לביתו והבחין שנעליו אינן במקומן. הוא אף שם לב שגרביו תחובים בנעל אחת, ולא כפי שהשאירן. בֵּרור העלה כי גנב פרץ לבית באמצעות מפתח שהוסתר סמוך לדירה, ויצא משם כשבאמתחתו - כמפורט בכתב האישום - אקדח וכסף מזומן בסך 1,200 שקלים וכן 100 דולרים.

עוד סיפורים משפטיים מקיבוצים:
יראון: הקופה משותפת, הנכסים הפרטיים לא
האם קיטון בשכר החבר הוא עילה לתביעה מצד הקיבוץ
שריד: מערערים לעליון על פסיקת ההרחבה

טביעת אצבע של הנאשם על קופסת קרטון (שהכילה בתוכה דיסק-און-קי), הוליכה למעצרו, ועתה בפני השופט יריב ירון מבית משפט השלום בטבריה מבקש עו"ד איתי פרג'ון, סנגורו של הנאשם, להעביר את הנאשם ל"חלופת מעצר", ולאפשר לו הליך גמילה מסמים במוסד טיפולי מוכר, בתנאי מעצר בית מלא.המדינה, באמצעות עו"ד מאיה השילוני, מתנגדת ומתארת לשופט שהנאשם פרץ לדירה "ללא מורא ולאור יום". לחובתו 32 הרשעות קודמות ומגוונות (עבירות רכוש, סמים ועוד). בתיקו האחרון הוטלו עליו 30 חודשי מאסר בפועל ולחובתו 18 חודשי מאסר מותנים ובני-הפעלה, אם יורשע בתיק זה.

השופט מתלבט, אך מוכן "לתת לנאשם הזדמנות אמתית לשנות את דרכו". הוא מורה כי הנאשם ישהה במוסד הטיפולי עד תום ההליכים נגדו, ואוסר עליו לצאת ממתחם המוסד בכל שעות היממה. כל יציאה בלתי מורשית משם, גוזר השופט, תוביל להפסקת הטיפול ולמעצרו המידי.