סכום של כ-70 אלף ש"ח, הכולל בתוכו 10,000 ש"ח שכר טרחת עורך דין, ועוד 700 ש"ח הוצאות משפט, נפסק לטובתו של צעיר בן 24 מעין חרוד מאוחד לאחר שנפגע במהלך יום כיף במתקן "סקי בגלבוע", פציעה שלטענתו גם פגעה בקריירה שלו כשחקן כדורסל מקצועי ששיחק בליגה השנייה.

עוד על פציעות וקיבוצים:
הזורע: החליק על יוגורט בקיבוץ והגיע עד בית המשפט
בית אלפא: פועל נפל מגג הרפת, הקיבוץ אחראי?
עוד סיפורים קיבוציים בעמוד הפייסבוק של "ידיעות הקיבוץ"

מכתב התביעה עולה כי הפציעה התרחשה ב"יום כיף" אליו יצא עם אחיו במתקן הגלישה, המדמה אתר סקי מלאכותי, על מורדותיו הצפוניים של הר הגלבוע. לטענת הצעיר, בנקודת אספקת הציוד הייעודי לגלישה לא סופקו לו מגני ברכיים ומפרקים בשל מחסור בציוד במקום. "לאחר כשעה", מתאר הצעיר בכתב התביעה, "נפלתי תוך כדי הגלישה. לרוע מזלי, במקום בו נפלתי היתה ממוקמת ממטרה. בדיעבד התברר שבמקום מפוזרות ממטרות רבות בתוך חורים קטנים".

הממטרה חדרה דרך מכנסיו של הצעיר ויצרה בהם קרע ופתח, דרכו פילחה את ברכו הימנית ופצעה אותה. "נותרתי שם, שרוע על הקרקע, שותת דם ונאנק מכאבים, תוך שאני קורא לעזרה. איש מעובדי המקום לא שמע את קולי ולא נחלץ לעזרתי. בקושי הייתי מסוגל לקום, ולמזלי, אחי חיפש ומצא אותי", משחזר הצעיר.


שחקן הכדורסל מספר בתביעה כי נותרה לו צלקת מכוערת על ברכו וכי כל מגע של בד מכנסיו, או פעולה פיזית מאומצת מעט, כמו ריצה, גורמים לו כאבים ומגבלות. "איני יכול לתפקד כבעבר. אני בחור צעיר, ספורטאי מצטיין, עבדתי עד לתאונה ברפת ושיחקתי כדורסל מקצועי", הוא טוען.

פרקליטו של הצעיר פנה לסקי-בגלבוע במכתב, בו ביקש את הצעתם לפיצוי על נזקיו של שחקן הכדורסל,
בטרם הגשת תביעה.

אתר הסקי דחה את דרישתו ואמר כי אין אפשרות שהצעיר נפצע מהממטרה משום שהמבנה שלה וממדיה אינם יכולים לגרום נזק כלשהו. "לא זו בלבד, אלא שלפני השתתפות מרשך בפעילות הגלישה הוצעו לו מגני ברכיים ומגני מרפקים אשר היו בשפע במקום, והוא זה שבחר לא להצטייד בהם", טענו אנשי האתר ודחו את דרישת הצעיר.

לבית המשפט בחרו בסקי-בגלבוע לא להגיע ולא להתייחס לכתב התביעה, ורשמת בית משפט השלום בצפת רגד זועבי נתנה על כך את הדעת בפסק הדין שפסקה לטובת הצעיר: "על יסוד כתב התביעה והמסמכים אשר צורפו לו, ומאחר שסקי-בגלבוע הוזמנה לדין ולא הגישה כתב הגנה במועד שנקבע לה לכך בהזמנה לדין - נעתרת אני לתביעה ומחייבת בזה את סקי-בגלבוע לשלם לתובע סך של 60 אלף ש"ח, הוצאות משפט בסך 699 ש"ח, וכן שכר טרחת עורך דין בסך של 10,530 ש"ח".