העונש על עבירת פציעה לפי חוק העונשין עומד על שלוש שנות מאסר. כיצד, אם כן, יתייחס בית המשפט למקרה בו חבר (58), נושא תפקיד בקיבוץ, דחף חבר אחר (78) "באמצעות כפות ידיו בפלג גופו העליון"? כתוצאה מהדחיפה, נפל החבר הנדחף על גנרטור הנמצא במקום ונגרמו לו חבלות של ממש.

עוד עניינים משפטיים מקיבוצים:
שדות ים: שתי נשים הטרידו חבר קיבוץ
עלומים: נמחקה תביעת חברה נגד הקיבוץ
עוד עניינים משפטיים וסיפורים קיבוציים בעמוד הפייסבוק של "ידיעות הקיבוץ"

אכן זו עבירה חמורה, אך כפי שאומר השופט עידו רוזין, מבית משפט השלום בבאר שבע, "מדובר במעידה חד-פעמית של הנאשם, כאשר דחף את החבר שנפגע והתלונן, ואין חולק כי הנאשם לא התכוון לתוצאה לפיה המתלונן נפגע ונזקק לתפרים".

הנאשם, באמצעות עו"ד אהרן שליין, הודה במעשה בעקבות הסדר טיעון אליו הגיע עם המדינה (שיוצגה בתיק זה על ידי עו"ד אושרית כרמל), במסגרתו מתבקש בית המשפט לא להרשיע את הנאשם, אך להטיל עליו עונש של עבודות שירות ופיצוי למתלונן. הסדר טיעון, כידוע, אינו "מחייב" את בית המשפט,
ולכן בוחן השופט אם זהו המקרה בו שיקולי הנאשם גוברים על השיקולים שבאינטרס הציבורי, לפיהם יש להרשיע נאשם שעבר עבירה.

"השימוש בסמכות שלא להרשיע נאשם ייעשה במקרים נדירים וחריגים בלבד", אומר השופט, ובמקרה זה הוא מוצא שהתקיימו הנסיבות בהן ניתן שלא להרשיע את הנאשם, שכן הרשעתו עלולה לפגוע פגיעה חמורה בשיקומו (באפשרות שהנאשם ימשיך לעבוד ויתפרנס בכבוד), וכן מדובר בסוג של עבירה שמאפשר לוותר על הרשעה בנסיבות המקרה המיוחד, מבלי לפגוע באופן מהותי בשיקולי ענישה אחרים.

השופט קובע כי הנאשם ביצע את העבירה בה הודה, אך נמנע מהרשעתו וגוזר עליו צו פיקוח שירות מבחן למשך שנה ועבודות לתועלת הציבור בהיקף של מאה שעות, אותן יבצע בתפקידי משרד ומחשוב במרכז עזר לחולה ולנזקק "עזר מציון", וכן מחייב אותו לפצות את המתלונן בסך של 10,000 ש"ח.