זוכרים את הסיפור שהסעיר בזמנו את המדינה על האסיר בני סלע, שבעת שהובא לדיון בעניינו בבית המשפט ב-24 בנובמבר 2006, "ניצל את חוסר תשומת לבם של שוטרי הליווי ואת ה'הזדמנות' שנוצרה, טיפס במדרגות לעבר חצר בתי המשפט וקפץ אל מעבר לחומה המקיפה את החצר"? רק כשבועיים ימים לאחר מכן, "לאחר חיפושים קדחתניים, נתפס ונעצר הנאשם".

עוד על פשעים בקיבוצים:
עין שמר: שוד מזוין בצהרי היום
עונש מאסר ל"עוקצת" מקיבוץ נחשולים
עוד סיפורים קיבוציים בעמוד הפייסבוק של "ידיעות הקיבוץ"

על סיפור המעשה חוזרת המדינה, באמצעות עו"ד איריס פמיליה-פוגל מפרקליטות המדינה, בכתב אישום שהגישה נגד האסיר, שנדון בימים אלה בבית משפט השלום בראשון לציון.

המדינה מתארת כי מדובר באסיר שנדון, לפני יותר מעשור, ל-35 שנות מאסר בפועל, ומייחסת לו עבירה של בריחה ממשמורת חוקית, לפיה ברח מחצר בתי המשפט בתל אביב, עת הובא לדיון. אישום נוסף מייחס לנאשם עבירה של התפרצות למקום מגורים, גניבת רכב ושימוש ברכב ללא רשות. "במהלך שהייתו של הנאשם מחוץ לכותלי בית הסוהר", מוכיחה המדינה, "השקיעה משטרת ישראל משאבים כבירים בחיפושים בכל רחבי הארץ בעלות כוללת של כ-36 מיליון ש"ח".

ערנותו ותושייתו של יוסף צור, רכז הביטחון של קיבוץ כנרת, היו גורם מכריע באיתורו של האסיר הנמלט. צור מעיד כי ראה ביום 8.12.06 את הרכב הגנוב במצלמות האבטחה של הקיבוץ, לאחר שקיבל דיווח לפיו נראה הנאשם בקיבוץ.
במצלמות האבטחה הוא זיהה הונדה סיוויק לבנה יוצאת משער הקיבוץ.

"ראיתי את זה במצלמות", תיאר, "יש לי שתי מצלמות, שאחת מהן מתמקדת במספר הרכב". הוא התקשר במהירות למג"ב, שם הודיעו לו כי מדובר ברכב גנוב. "באופן אוטומטי זה העלה את רמת החשד, ישר העברתי את זה בתפוצה, תוך ודאות שמדובר בבני סלע, והכל התחיל לרוץ". בסוף היום נתפס הנאשם ונעצר בסמוך לשעה 19:00, כאשר הרכב הגנוב בחזקתו, במחסום משטרתי בסמוך למושב רגבה.

השופטת עירית וינברג-נוטוביץ מרשיעה את האסיר-הנאשם בביצוע עבירה של בריחה ממשמורת חוקית, בהתפרצות למקום מגורים, ובעבירות של גניבת רכב ושימוש ברכב ללא רשות.