כשאתם מבקשים להשמיד ניירת עסקית או אחרת, כדאי לוודא שזו באמת התוצאה, אחרת תמצאו את ה"לוגו" של הקיבוץ בערימת פסולת, או שיטענו נגדכם שהשלכתם פסולת במקום אסור.

ומה עוד עושים עם האשפה בקיבוצים:
מגידו: תושבים תבעו את הקיבוץ בגלל פחי האשפה
הקיבוצניק הכי ממחזר בארץ
עוד עניינים משפטיים וסיפורים קיבוציים בעמוד הפייסבוק של "ידיעות הקיבוץ"

ראו את המקרה הבא: אדם הורשע בעבירות על איסור לכלוך והשלכת פסולת. מתברר שבתקופה מסוימת הוא אכן עסק במתן שירותי הובלה, לרבות שירותי פינוי פסולת.

בבית המשפט ביקש עו"ד זיו אברמוביץ, התובע מטעם המשרד להגנת הסביבה, לקשור בין אשפה שנמצאה במקום בו נטען שהנאשם ריכז אשפה, לבין הנאשם עצמו.

מתברר שפקחים מטעם המשרד להגנת הסביבה מצאו ניירת שעליה "כיתוב של קיבוץ בית גוברין", בערימות פסולת בשדות מושב עוזה. בערימת האשפה התגלגל, למשל, מסמך של אגף המכס,
שהופנה לקיבוץ בית-גוברין.

מנהל החשבונות בבית-גוברין העיד כי בתקופה מסוימת הושלכו ניירות ותיקים שנועדו להשמדה לתוך מכולה שממנה אוסף אשפה קבלן של המועצה האזורית יואב. עתה נותר לקשור את הראיות הללו לנאשם עצמו. זאת נעשה באמצעות עדויות עובדי המועצה האזורית, לפיהן היה הנאשם אחד מהקבלנים שעבדו עבור המועצה בפינוי פסולת, ובה ניירות ותיקים שנועדו להשמדה.

השופט ישראל פבלו אקסלר, מבית משפט השלום בקריית גת, מוצא בשרשרת הראיות הזו כי המדינה הצליחה להוכיח מעבר לספק סביר שהנאשם הוא שפינה את האשפה של קיבוץ בית-גוברין, שהושלכה על ידו בשדות המושב עוזה. על כן הוא מרשיע את הנאשם בעבירה של לכלוך והשלכת פסולת.