שנתיים חלפו מאז מצא עצמו חבר קיבוץ עומד עם רכבו בכניסה לצומת ואינו ממשיך בנסיעה, הגם שאור הרמזור התחלף לירוק. "השוטרים ניגשו לרכב, שם ישב האיש בכיסא הנהג וראשו מורכן כלפי מטה", תואר בכתב האישום. השוטרים ביקשו ממנו להזדהות, אך זה סירב וביקש מהשוטר לסגור את דלת הרכב.

עוד סיפורי עבירות תנועה מקיבוצים:
גבעת חיים מאוחד: מדוע פוטר הנהג
תאונת פגע וברח בגבעת ברנר
עוד סיפורים קיבוציים בעמוד הפייסבוק של "ידיעות הקיבוץ"

בהמשך, בתחנת המשטרה, הוא ניסה להשתחרר מכבילת האזיקים, וכשהשוטר החזיר את ידיו לאחור, איים הנאשם עליו, וגם גידף אותו, בשלב החקירה. לפי הנטען, נדף מהנאשם ריח של אלכוהול.

המדינה מאשימה אותו בביצוע עבירות של הפרעה לשוטר, איומים והעלבת עובד ציבור. הנאשם הודה באישומים והורשע והמדינה מבקשת מאסר על-תנאי וקנס.

קצינת המבחן מתרשמת כי מדובר באדם צעיר, בעל יכולות גבוהות להתקדם, אשר חרף הקשיים עמם התמודד לאחר שעלה לארץ מאתיופיה, בחר באורח חיים תקין, מתפקד באופן נורמטיבי, והיא ממליצה על סיום ההליך ללא הרשעה, תוך הטלת ענישה חינוכית של שירות לתועלת הציבור.

הסנגור, עו"ד ישי ניב, מוסיף ומתאר את הנאשם כאדם צעיר ללא עבר פלילי, בעל רקע משפחתי קשה, אשר שירת בצבא כלוחם, וכיום הוא חבר קיבוץ. מדובר באירוע חד-פעמי שהתרחש ברגע של כעס, ולכן הוא מבקש כי תבוטל הרשעתו של הנאשם ותאומצנה המלצות שירות המבחן. הנאשם הסביר כי חזר הביתה מבילוי, חש עייפות ונמנם,
ובאירועים עצמם פעל באימפולסיביות מבלי ששקל את מעשיו.

השופטת דנה מרשק מרום, מבית משפט השלום בכפר סבא, אומרת כי מדובר באדם שלאחר עלייתו ארצה למד בפנימייה ואומץ על ידי משפחה בקיבוץ, סיים 12 שנות לימוד, השלים את בחינות הבגרות כנגד כל הסיכויים, שירת בצבא ומוסיף לשרת במילואים. השופטת מתרשמת שמדובר באדם נורמטיבי, שהרשעתו עלולה לפגוע באופציות תעסוקתיות בעתיד, ושאינו מצוי בסיכון לבצע עבירות.

זה מקרה חריג, אומרת השופטת, ומאפשרת את סיום ההליך ללא כתם של הרשעה. לנאשם הועבר מסר הרתעתי ברור עם מעצרו, כאשר "שילם" מחיר של ממש בשהייה של 12 יום מאחורי סורג ובריח, השתלשלות המהווה ענישה בפני עצמה כשבוחנים היום את חומרת מעשיו. השופטת מחליטה לבטל את הרשעתו בדין, לקבוע כי הוא אכן ביצע את העבירות, ומטילה עליו שירות לתועלת הציבור בהיקף של 150 שעות.