בנטפים ממשיכים ברוח המחויבות והאחריות החברתית הענפה, וקוטפים עוד אותות ופרסים. לאחרונה זכתה החברה בדירוג "פלטינה+" של מדד מעלה בפעם החמישית ברציפות.

מצוינות חברתית. עובדי נטפים, צילום: באדיבות נטפים

מדד מעלה נסחר בבורסה מעל עשר שנים, ומאפשר הזדמנות להשקיע במניות של חברות לא רק על סמך הביצועים הפיננסיים שלהן, אלא גם על סמך מידת האחריות החברתית.

הדירוג שמציע מעלה הוא כלי להערכה ולהטמעה של מחויבות חברתית בארגונים, ומשמש משנת 2003 כמדד הראשי להערכת אחריות תאגידית בישראל. זהו המדד היחיד מסוגו בישראל שמחולק לכמה דרגות: הגבוהה ביותר היא פלטינה+, ובסדר יורד פלטינה, זהב וכסף.

"זו השנה החמישית ברציפות שאנחנו זוכים בגאווה רבה בדירוג הגבוה ביותר של המדד. השנה לא רק שימרנו את ההישג, אלא שיפרנו את הציון שלנו בקטגוריה זו בהשוואה לשנה שעברה״, אמרה מיה פרי-מיטלפונקט, מנהלת הפיתוח הארגוני במש"א (שבאחריותה תחום האחריות התאגידית אותו מנהל עופר רימון, שגם מכין ומגיש את הדוח השנתי לדירוג).

״זוהי עדות למצוינות האחריות החברתית של נטפים, שנגזרת באופן ישיר ומחוברת מאוד לחזון הארגוני שלנו לעזור לעולם לגדל יותר בפחות, ובכך לסייע בפתרון מצוקת הרעב והמחסור במשאבי קרקע ומים".

ארגון ״מעלה״ פועל משנת 1998 להעלאת המודעות בסקטור העסקי לחשיבות האחריות התאגידית במרקם החברתי הכללי. ברשת שלו חברים 110 ארגונים, שנהנים משיוך חיובי לקהילת העסקים, משתתפים בהדרכות, ופועלים לשיפור תחום האחריות החברתית בישראל.

מדי שנתיים מעדכנת ועדה ציבורית מטעם הארגון את הקריטריונים בדירוג, ואלה משקפים סטנדרטים לניהול אחראי בישראל. הדירוג בוחן פרמטרים כגון: גיוון כוח העבודה, גיוון מגדרי, יחסי עבודה, חיזוק אמון, תרומה, אחריות ברכש, התנדבות, איזון עבודה-פנאי ועוד.