בתחילת חודש יולי פרסם גבריאל אגיאון מקיבוץ עין דור פוסט מרגש בעמוד הפייסבוק שלו על אחיו, ובו כתב: "אני מבקש שתכירו את רפאל. רפאל הוא בחור מקסים וחכם בן 24 מקיבוץ עין דור, אשר בגיל 3 נתגלתה אצלו מחלת ניוון שרירים.

אנשים טובים באמצע הדרך. גרנוב ורפאל, צילום: רחלי אבידוב

"כיום הוא נכה (מאה אחוז) ונעזר במטפל מקסים. הוא מדבר באופן שוטף, וכאשר קוראים לו הוא מעביר הרצאות על מצב הנכים בארץ.

"בתקופה האחרונה רפאל מרגיש בודד. כמו כולנו גם הוא זקוק למטרה בחיים, לעבודה, לחברה אנושית שתעטוף אותו על מנת שיוכל לקום בבוקר, לחייך ולאהוב את החיים כמו שכולנו רוצים לעצמנו.

"כן, המדינה מתקשה למצוא למצב שלו פתרון וכאן אתם נכנסים לתמונה. רפאל יכול לענות לטלפונים, להיות העוזר שלכם במשרד, לתאם פגישות, להרצות בפני אנשים, או אפילו להצטרף אלכם לארבע שעות במהלך יומכם או כל דבר אחר יצירתי שעולה לכם לראש, אני חושב שגם הוא וגם אתם תיהנו.

"רפאל מתנייד בעזרת המטפל שלו ויכול להגיע לכל מקום. חשוב לו לציין שהוא לא מסכן, ורק מחפש סיבה לקום בבוקר.

"אם אתם בעלי עסק, עובדים בחברה מסוימת, או סתם אנשים טובים שמכירים אנשים טובים ורוצים לעזור לרפאל ולגרום לו לחזור ולחייך, הוא ממש ישמח", סיכם אגיאון.

עדי גרנוב, פקח במחלקת הפיקוח והאכיפה במועצה האזורית עמק יזרעאל, נחשף לדברים ובתמיכה של מנהל המחלקה נועם גיגי, ושל וטרינרית המועצה גלית וונדר, הוא פנה לרפאל והציע לו להתנדב במחלקה.

רפאל הגיע לשיחת היכרות ולאחריה החל את עבודת ההתנדבות במחלקת הפיקוח והאכיפה. הוא יוצר קשר עם בעלי הכלבים שלא נמצא עליהם דיווח עדכני ברישומי המועצה, ומשלים אותו.

כתב בסיומו של השבוע הראשון שלו בעבודה, כתב רפאל בעמוד הפייסבוק שלו: "תודה רבה לכל האנשים היקרים ששיתפו את הפוסט. בזכות השיתופים שלכם מצאתי מקום להתנדב. מודה לכם מקרב לב, ותודה למועצה אזורית עמק יזרעאל על קבלתי למחלקת הפיקוח והאכיפה".