קיבוץ כפר עציון העביר הילוך בנושא המעורבות החברתית, ולאחרונה התקיים בו ערב חשיפה אליו הגיעו עשרות חברים. כך דווח ב"עמוד"ש", הניוזלטר השבועי של תנועת הקיבוץ הדתי.

מקימים גם בית לחיים. כפר עציון, צילום: דרור אבי, ויקימדיה

את הערב הוביל צוות "הנני", שלקח על עצמו את הרחבת המעורבות החברתית בקיבוץ. הצוות בדק מספר כיוונים ולבסוף התכנס לשלושה ערוצי נתינה: הקמת בית לחיים; שותפות בפרויקטים חברתיים עם קיבוץ בית ישראל בירושלים; קבלת משפחה מיוחדת לקהילה ושילובה באופן נורמטיבי.

את הערב פתחו בברכה נציגי התנועה מזכ"ל הקיבוץ הדתי אמיתי פורת, והרכז היוצא של מעורבות חברתית בתנועה יצחק קרליבך (אותו יחליף אסף בית אריה מקבוצת יבנה). שניהם הזמינו גם קיבוצים נוספים להרחיב את המעורבות החברתית, ולהתחבר למשימות לאומיות חשובות ונדרשות.

תמר הקשר (בת עין צורים) הציגה את הפרויקט של בית לחיים לבוגרי סדנת השילוב בגבעות, לאחר בתים שכבר קיימים במגדל עוז ובאלון שבות. גם בראש צורים מתקדמים בהקמת בית לחיים עם "שלוה". זוהר אלטמן רפאל הציגה את שיתופי הפעולה הנרקמים עם קהילת בית ישראל.

כפר עציון עשה קפיצת מדרגה לאחר שהוקם צוות בברכת ההנהלה, והוגדר תקציב ראשוני לפרויקט. זהו שלב ראשון והכרחי להרחבת הפעילות החברתית התנדבותית בקיבוץ.