כיוונים היא עמותה המבקשת לקדם ולשלב צעירים עם מוגבלות פיזית, חושית ו/או תקשורתית בחברה. העמותה מפעילה שלל מסגרות, ואחת מהן היא ״החנות למשמעות״ בקיבוץ לוחמי הגטאות, שבה לכל פריט יש מסר חברתי או סביבתי.

חיבור לקהילה. החנות למשמעות

בחנות מוצעים למכירה מוצרי סחר הוגן, מוצרים מחומרים ממוחזרים או כאלה שנוצרו בידי אמנים עם מוגבלות.

היא משמשת גם כמרכז הכשרה מקצועית בתחום המסחר והמכירות עבור צעירים עם מוגבלויות. החניכים של כיוונים עובדים בה יחדיו, ללא הבדל דת, תרבות ומגדר, ובשיתוף פעולה עם אומנים ומתנדבים מהארץ ומחו"ל יוצרים, מוכרים, לומדים ונהנים.

העבודה בחנות והמפגש עם המבקרים מעניקים לחניכי כיוונים הזדמנות להתנסות אמיתית בעבודה, לצד מפגש עם הקהילה, וחיבור לסביבה האנושית והפיזית.

בהמשך לתקופת העבודה בחנות, מקבלים החניכים ליווי למציאת מקום עבודה בשוק החופשי. מבקרי החנות, מצידם, נחשפים לצעירים וליכולותיהם, וכל מפגש עימם מעלה את המודעות והנגישות אליהם.

בחנות מתקיימות גם סדנאות שונות, המונחות על ידי עובדי החנות ומציעות התנסות ייחודית המותאמת למקומות עבודה, ילדים, מסיבות ימי הולדת, תיירים ועוד. הסדנאות כרוכות בעלות של 10 שקלים או בהכנת פעילות התנדבותית עבור עמותת "כוונים".

פרט לחנות שפועלת בימים ראשון עד חמישי בין 09:30 ל-15:00, מפעילה העמותה תוכניות ומסגרות נוספות כמו מכינה, דיור נתמך, תוכנית מנטורים ועוד. בין אלה נמצא גם חוג אופניים ייחודי ותוסס שהתרחב לאחרונה, ועל כן דרושים לו רוכבים מלווים נוספים.

זמני ההתנדבות: ימי שני, 16:30 עד 18:30, בבוסתן הגליל. לפרטים יש לפנות לאור, 050-9346088.