ניר גוילי ז"ל היה חבר בקהילת הסטודנטים של ארגון "תוצרת הארץ" בקיבוץ נחל עוז. ב-8 באוגוסט 2017 נמצא ניר ללא רוח חיים בדירתו, לאחר שנפטר באופן פתאומי. בן 24 היה במותו.

מוכן להושיט יד בכל רגע. גוילי, צילום: מתוך עמוד הפייסבוק לזכרו של ניר גוילי

מותו של ניר השאיר בלבם של בני משפחתו חור גדול, כמו גם בקרב כל מי שהכיר אותו. הוא היה בעל לב ענק, אדם שמח, מוכן להושיט יד לעזרה בכל רגע נתון, חיפש את הכיף והצחוק ודאג תמיד לרומם את מצב הרוח.

ניר האמין בחיי קהילה וערבות הדדית ויישם אותם בחייו. הוא היה חלק משמעותי בקהילת הסטודנטים של תוצרת הארץ ובקהילת הקיבוץ, הצליח להשתלב בקהילת הקיבוץ תוך זמן קצר מאוד ובמיוחד להתחבר לשכבת דור המייסדים. באישיותו ניר ייצג את שכבת הצעירים במדינה המפגינים אכפתיות ורצון לתרום.

קהילת נחל עוז מתמודדת עם מציאות ביטחונית מורכבת במשך שנים ארוכות. בתום מבצע צוק איתן בקיץ 2014 תושבים וצעירים רבים עזבו את הקהילה.

ארגון תוצרת הארץ, בשיתוף מכללת ספיר והקיבוץ, הקימו קהילת סטודנטים קיבוצית ראשונה בשנת הלימודים תשע"ז. הקמת הקהילה בקיבוץ סייעה בהחזרת הרוח הצעירה, ובהמשך משכה צעירים נוספים להתגורר בנחל עוז.

ארגון תוצרת הארץ מונה למעלה מ-600 משתתפים, סטודנטים ובוגרי התוכנית, אשר מובילים שינוי חברתי ברמה הלאומית.

עיקר פועלו של הארגון הוא הקמת קהילת סטודנטים אקטיביסטים בפריפריה הגיאוגרפית-חברתית, במטרה להצמיח קהילות צעירות אשר ייקחו אחריות על החברה הישראלית ליצירת חברה מתוקנת וצודקת.

בימים אלה תוצרת הארץ וקיבוץ נחל עוז מזמינים אתכם להגיש מיזם חברתי ברוח אחד מהערכים שניר האמין בהם: ערבות הדדית; עזרה לזולת; תמיכה וחיבור לאוכלוסיית הקשישים; חיי קהילה; הכרת תודה; רוח אופטימית וחיובית.

את הבקשה למיזם יש להגיש על מסמך באורך של 2 עמודי A4 והיא צריכה לכלול: תיאור הפרויקט; יעדים ומטרות מרכזיים; תקציב נדרש; שותפים רלוונטיים; אופן השפעתו החברתית וקהל היעד; מספר ושמות מובילי הפרויקט ותפקידיהם; משך הזמן לביצוע.

הגשת המיזמים עד לתאריך 15.7.2018. המיזם שייבחר בידי ועדת הפרויקט יזכה בתמיכה של 10,000 שקל ובליווי מקצועי להוצאתו לפועל במהלך שנת תשע"ט. את הבקשות יש לשלוח למייל: sapir@tozeret.com.