מילי הוא מיזם חברתי חדש שמסייע לאימהות יחידניות. את המיזם הקימה יפעת אור, בת קיבוץ בית השיטה, על מנת לתת מענה למגוון צרכי היום יום של נשים אלה וילדיהן.

לתת לנשים את מה שצריך. אור, צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של יפעת אור

אור, נשואה ואם לילדים שעוסקת בחשיבה חיובית, ינקה את ערכי הנתינה, העזרה ההדדית והעשייה החברתית בבית ובקיבוץ שבהם גדלה.

ערכים אלה הם שהביאו אותה להתמקדות באמהות יחידניות, קבוצה שהולכת וגדלה באוכלוסיה, אך טרם זכתה להכרה ולמענה ברמה הארצית.

הסיוע שמעניק המיזם ניתן לנשים מכל הארץ, החל משלב הפריון, דרך ההיריון והלידה, השנה הראשונה לחיי הילד והלאה. הוא נותן מענה לצרכים החומריים והרגשיים של האם והילד, וכן מסייע להם למצות את הזכויות המגיעות להם מהמדינה. בין הפרויקטים של המיזם: סבא/סבתא מאמצים, אח בוגר, מסירת ביגוד וציוד, מועדון צרכנות ועוד.

"כשהקמנו את המיזם עשינו סקר מה נשים צריכות״, סיפרה יפעת לעדה אופיר לאתר ynet.

״הבנו שזה מתחיל משלבי ההיריון והלידה, הן במתנדבים משלנו והן על ידי שיתופי פעולה עם מיזמים אחרים, כדי לתת מענה לנשים בכל הארץ בכל הרבדים, כמו נשים שמגיעות אחת לשבוע למשך שעה וחצי ועוזרות עם הילד, תומכות בנשים.

"אנחנו בקשר עם 'סירי לידה' למתן אוכל ליולדות, בקשר עם דולות שמלוות בלידה ולאחריה, כדי לעזור לנשים ללמוד איך להניק ואיך לעשות מקלחת לתינוק״.

אחד מהצרכים הבולטים של האימהות היחידניות הוא ציוד עבור הילדים, מגיל ינקות והלאה. על מנת לתת לו מענה הולם אור ביקשה להקים, בעזרת הציבור, רשת מחסנים שיוכלו לשמש אמהות יחידניות בכל רחבי הארץ, ללא עלות (או בתשלום סמלי בלבד).

וכאן אתם נכנסים לתמונה - אם יש בקיבוצכם מחסן בגדים שכבר פועל, או אתם מוכנים לאסוף ביגוד באופן מסודר ורציף, או מכירים מישהו שכבר מפעיל מחסן כזה במילי ישמחו לקבל מכם פרטים, ולהתחיל בשיתוף פעולה.

יכולים לסייע? רוצים לדעת עוד על מילי? פנו ליפעת אור 052-4315298, או במייל milimomy@gmail.com.