חיבור בין אומנות, רב תרבותיות, סביבה וקהילה - זהו החזון של סטודיו "קן לסנונית", שפרויקט גיוס כספים להקמתו עלה לאחרונה באתר מימון ההמון מימונה. מאחורי הפרויקט עומדים בני הזוג ראניה וסעיד, שמבקשים באמצעות הסטודיו לקיים שיח בין אמנים מהארץ ומהעולם וקהילות שונות בחברה הישראלית.

להוות מקור השראה. ראניה וסעיד, צילום: מתוך עמוד הקמפיין

ראניה היא אמנית רב תחומית, פסלת, ציירת ואוצרת ילידת כפר קרע. סעיד בעלה הוא יליד מרוקו, אמן ואוצר הפסטיבל הבינלאומי לאומנות פלסטית בעיר פיס במרוקו, מבקר אמנות ומנחה קבוצות. יחד הם מבקשים לשתף עם אחרים את החיבור המשותף שלהם לאומנות, לטבע ולשילוב ביניהם.

 ״כשהסטודיו יקום על ראש גבעה משקיפה על הנוף, הוא והמרחב הטבעי סביבו ישמשו לעשייה אומנותית וליצירת סביבות אקולוגיות באוריינטציה אומנותית, שיהוו מקור השראה לאמנים מקומיים ומרחבי העולם״, מסבירה שלומית בן יון מגבעת חיים איחוד, חברתם של בני הזוג, שמסייעת להם בגיוס המימון לפרויקט.

״הם יארחו אמנים בתכניות שהות (רזידנס), כדי לעודד ולחשוף אותם לקסם הקהילתי שנוצר בתהליך של עשייה אומנותית – רב תרבותית – סביבתית״.

התוכניות לא מוגבלות רק לאמנים ופונות לכולם מוסיפה שלומית. ״הקמת הסטודיו  בכפר קרע תתרום לכלכלה ולעשייה התרבותית המקומית ולקהילה הרחבה״, היא אומרת.

״בתכנון גם סדנאות אומנות וחוגים לילדים, בני נוער, נשים, משפחות, קבוצות ובעלי צרכים מיוחדים, ומפגשים והיכרות רב תרבותית, באמצעות ערבי אומנות, ספרות, שירה ומוזיקה״.

בין התשורות שיוענקו תמורת השקעה ניתן למצוא מפגשי אמן קבוצתיים, סיורי אומנות וטבע, סדנאות שונות, גלויות ויצירות מקוריות, ושלומית מוסיפה שגם עזרה מעשית בהקמת הסטודיו תתקבל בברכה.

פרטים נוספים: ראניה עקל, 054-4507733, Raniaakil@gmail.com, או שלומית בן יון, 050-5721269, savtashlomit76@gmail.com.