באירוע מרגש במשואות יצחק התקיים טקס הכרזה על "בית לחיים" לבנות עם צרכים מיוחדים, בשיתוף עמותת שק"ל.

אפשרות לחיים בכבוד. חניכי שק"ל, צילום: באדיבות העמותה

הטקס התקיים במעמד הבנות ובני משפחותיהן, נציגי עמותת שק"ל ומשרד הרווחה וחברי משואות יצחק. "שמענו את הבנות ואת בני המשפחה הנרגשים, מודים ושמחים.

נציגי שק"ל ברכו אף הם, ולסיום – גם צוות משואות שילווה את הבנות בצעדיהן הראשונים במשואות יצחק", כך דווח ב"עמוד"ש", הניוזלטר של תנועת הקיבוץ הדתי.

יצחק קרליבך, חבר משואות יצחק שחבש בטקס גם את כובע נציג התנועה, נשא דברים וסיפר על הכוונה להרחיב את מעגלי העשייה החברתית בקיבוצי התנועה וציין לטובה את הקשר עם עמותת שק"ל בתהליך הקמת הבית. זהו הבית החמישי המוקם בקיבוצי התנועה, וישנם עוד כמה המצויים בתהליכי תכנון שונים.

שק''ל היא עמותה הפועלת בישראל לשילוב אנשים עם צרכים מיוחדים בקהילה. לקידום מטרה זו, שק''ל מפעילה מגוון תכניות, שירותים ומערכות תמיכה לקידום שוויון הזדמנויות עבור אנשים עם מוגבלויות.

שק"ל הוקמה בשנת 1979 על ידי משרד העבודה והרווחה, ג'וינט-ישראל, ועיריית ירושלים. כיום מסייעים 550 עובדים ו-700 מתנדבים ל-8,000 אנשים עם צרכים מיוחדים מכל מגזרי החברה: יהודים, ערבים, נוצרים, דתיים וחילוניים.

חזונה של שק"ל הוא פיתוח שירותים קהילתיים עבור כל אדם עם מוגבלות, על מנת לאפשר פעילות עצמאית בבית, בעבודה, בשעות הפנאי ובחברה.

השירותים ניתנים ברמה המקצועית הגבוהה ביותר, תוך התחשבות בצרכי האדם ורצונותיו, ותוך מתן אפשרות לחיים של כבוד, הגשמה עצמית, שילוב והשתתפות בקהילה כחברים שווי זכויות.