ד"ר ירון חמני ז"ל נפטר לפני שנתיים וחצי ממחלת הסרטן. "חייו של אבי כגינקולוג בהדסה אופיינו במסירות אין קץ, בנתינה ובעזרה לזולת. גם בעת הטיפולים הקשים, בשעות מאוחרות בלילה, בשבתות ובחגים, הקדיש את כולו לעזרה למטופלות שלו", סיפרה עליו בתו הילה.

לעשות שינוי. נילי והילה, צילום: איתמר בוחניק

בזמן שחלף מאז פטירתו, ארגנו הילה ואמה נילי שני אירועי תרומת שיער לצורך הכנת פאות לנשים ולילדות חולות סרטן.

האירועים, שהוקדשו לזכרו של ד"ר חמני, המשיכו את מורשתו של תרומה ועזרה לאחר. האירוע הראשון התקיים בתיכון הישראלי למדעים ולאמנויות שבו למדה הילה, והאירוע השני התקיים בנווה אילן שם מתגוררת הילה עם משפחתה.

"בכוונתנו להפוך את האירועים למסורת ולקיימם בכל שנה. כיוון שאני מתגייסת לצה״ל בפברואר הקרוב, אנו רוצות לפנות לחיילות לתרומת שיער ובכך לשתף אותן בסיפורו של רופא שהקדיש את חייו לגאולת נשים מעקרות והביא להן ולמשפחתן מזור", המשיכה הילה.

על השלב שהרעיון הפך ליוזמה שהתממשה סיפרה: "כשאבא עוד טופל בבית החולים חשבתי לתרום את שיערי לטובת חולות סרטן, ואז הבנתי שאפשר בעצם להרחיב את זה ולנסות להתרים יותר מאשר רק את השיער שלי.

"חשבתי עם אמא מה נוכל לתרום כדי לעשות שינוי, ושוחחנו על כך שתרומת שיער יכולה להשפיע על נשים אחרות ולעזור להן. נשים שחולות בסרטן מרגישות שונות ומסומנות. קשה מאד לחיות בלי שיער.

"חולי סרטן מודעים לעובדה שטיפולי כימותרפיה מביאים לאובדן השיער, וזה עבור רבים מהם היציאה האמתית מארון המחלה. זה לא רק שיער הראש. זו אינה קרחת רגילה - הם מאבדים את כל שיער הגוף וזה קשה".

נילי, אמה של הילה, חידדה: "תרומת השיער נותנת לנשים את התחושה שהן לא מאבדות הכול. בכך שהן מתאימות פאת שיער טבעית, הן משאירות משהו מעצמן בתקופה שגם כרוכה באובדן שמביאה המחלה הזו. הן נלחמות במלחמת חייהן, אז לפחות כך הן יכולות לשמור על חלק מהאישיות שלהן".

אירוע תרומת שיער נוסף מתוכנן ל-19.3.18 בנווה אילן, בשעות אחה"צ. אם ברצונכן להשתתף או לתרום, ניתן ליצור קשר עם זהבה בטלפון:
050-7360699.