פעילי "קיבוצניקים עם החברה" סייעו לאחרונה בארגון של שני מבצעי תרומות. הראשון: סיוע לילדי פליטים ומהגרי עבודה בתל אביב בשיתוף חברת תבואות ממעלה החמישה, השני: סיוע לילדים המתגוררים בכפר הילדים בעפולה בשיתוף קיבוץ גזית.

נוטעים בכפר הילדים. צילום: באדיבות כפר הילדים

תבואות עוסקת בייבוא, ביצור ובשיווק מגוון מוצרים אורגניים. החברה העבירה תרומת מזון נדיבה אל ארגון "אליפלט - אזרחים למען ילדי פליטים", המסייע לילדי קהילת הפליטים בישראל, בסיועה של שיר גורן, המנכ"לית הנכנסת של "קיבוצניקים עם החברה".

התרומה נאספה בעקבות פניות ממתנדבי ארגון אליפלט אל "קיבוצניקים עם החברה", ו"תבואות" נעתרה בשמחה ותרמה שק ענק של עדשים אדומות, עשרות צנצנות עם ממרח שקדים ומוצרים נוספים.

"חשוב לי שהילדים לא ירעבו ואני שמח לעזור. ילדים הם ילדים וצריך לדאוג להם לביטחון תזונתי", אמר המנכ"ל והבעלים של חברת תבואות, נמרוד פרנס.

את הדרך מהמחסן במעלה החמישה ועד המחסן של עמותת אליפלט עברה התרומה בעזרת מספר מתנדבים שסייעו להוביל את המצרכים. עם הגעת המוצרים למחסן אליפלט הם חולקו לארגזים יחד עם מוצרים נוספים, והועברו לכ-35 מעונות שנתמכים על ידי עמותת אליפלט.

תרומה נוספת שיצאה לפועל הגיעה מקיבוץ גזית שהעביר שתילים לכפר הילדים בעפולה, בסיועו של עודד אונגר מ"קיבוצניקים עם החברה".

"לקראת ט"ו בשבט, חג הנטיעות, קיבלנו בקשה לסייע לכפר הילדים בתרומה של מספר שתילים בדגש על עצי פרי", סיפר אונגר.

"המיקום בעמק יזרעאל והקשרים שנטוו במסגרת מיזם קהילה מתנדבת כיוונו אותנו אל קיבוץ גזית, בעזרתה של ענת ירון, מנהלת מחלקת המתנדבים במועצה האזורית עמק יזרעאל, וממנה אל רינת שמש, מנהלת החינוך בקיבוץ".

לצעד הראשון, שהחל בט"ו בשבט, צפוי המשך בהשתתפות ילדים מקיבוץ גזית במסיבת פורים בכפר הילדים בעפולה.