חמש נשים הקימו יחד את "לא עומדים מן הצד", מיזם סיוע לנשים ולילדים קורבנות המלחמה בסוריה.

קרני אור בתקופה של חושך. התרומה לנפגעים הסורים, צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של לא עומדים מן הצד

בתום מבצע גיוס המונים שיזמו הנשים, נרכשו כ-7,500 מעילי חורף לילדים ובעזרת מתנדבים בוצעו שש העברות של ציוד מרחבי הארץ אל מעבר לגבול עם סוריה. הנשים החליטו להקים עמותה רשומה ולהרחיב את פעילות המיזם.

לאחרונה הסתיים המבצע הגדול ביותר עד כה של "לא עומדים מן הצד", במסגרתו הרימו כ-1,100 תורמים מרחבי הארץ והעולם תרומה משמעותית של 200 אלף שקלים ששימשו לרכישה של 7,500 מעילים חמים לילדים במחנות העקורים שמעבר לגבול.

למבצע נרתם גם מפעל בסין, שמנהליו התרגשו מאוד מהפרויקט והיו שותפים מלאים במאמצים לקדם את ייצור המעילים והעברתם. המפעל תרם מיוזמתו 600 צעיפים לילדים.

מלבד המבצע המוצלח שהסתיים מדווחים ב"לא עומדים מן הצד" על שבועיים פוריים במיוחד, מלאים במעשים טובים, באנשים טובים ובחסד שופע.

בדיוק כשהחורף התפרץ וברכתו הועמה בצל הידיעה על הקור הנורא שפוקד את עקורי המלחמה בסוריה, זכו בארגון לנחשול של תרומות ולצידו התגייסות מרגשת של נשים מרחבי הארץ, שהתנדבו ברוחב לב לתרום, לשנע, לאחסן, למיין ולארוז.

בין המתנדבים שנרתמו לפעילות המבורכת בחרו ב"לא עומדים מן הצד" לציין את נשות קיבוץ שפיים ולהודות להן על איסוף בגדי ילדים לתרומה, ולקבוצת הסורגות מקיבוץ נען והסביבה שסרגו כ-140 כובעים וכ-100 זוגות גרביים לילדים (מעשה ידיה של חנה סיבוני מקיבוץ גת).

בארגון "לא עומדים מהצד" ביקשו להודות מכל הלב: "תודה לכם ולכן, נשים מרגשות, מוכרות ואלמוניות, שאהבתכן ודאגתכן הן קרני אור בתקופה חשוכה באזורנו, והוכחה לאחווה אנושית שאינה עוצרת בגבול ולא עומדת מהצד".