אורה פלד נקש מקיבוץ רמת דוד היא מעצבת וחוקרת חוויית משתמש מובילה בחברת IBM, אבל לא רק. פלד נקש מעידה על עצמה שהיא אזרחית מעורבת ופעילה פוליטית, ששואבת השראה מאנשים הפועלים לשיפור איכות חיינו ומנסה לקחת חלק בעשייה חברתית משפיעה.

אישה אחת שהתרגזה מהמצב. פלד נקש, צילום: אלבום משפחתי

פלד נקש יזמה פרויקט מימון המונים שמטרתו סיוע לשתי עמותות הפועלות להגברת המודעות והחינוך למניעת זנאות, ולמען שיקום נשים שהצליחו לצאת ממעגל הזנות.

על ההחלטה ליזום את הפרויקט מספרת פלד נקש: "אני אישה אחת שהתרגזה מהמצב, והחליטה לתרגם את התסכול מהשיח לפעולה עם השפעה חיובית. התייעצתי עם נשים נוספות, ויחד בחרנו והגדרנו את מטרת הקמפיין - לעזור לארגונים שכבר פועלים היום בתחום מניעת זנאות ושיקום נשים בזנות".

הפרויקט נועד, בין היתר, לתת מענה לקולות הנשמעים בתקשורת ובחברה הישראלית, המקלים ראש בחומרת תופעת הזנאות של נשים ובני נוער ומתארים אותה כבילוי לגיטימי, בחירה חופשית, שובבות נעורים ועוד התבטאויות שמטרתן לשמר את המצב כפי שהוא.

הכסף שייאסף בפרויקט ישמש לקיום 25 סדנאות הסברה ומניעה לבני נוער וצעירים, ויאפשר לשלוש נשים היוצאות ממעגל הזנות לקבל הכשרה ותנאים נאותים להשתלבות במקומות עבודה בעלי אופק מקצועי ויכולת פרנסה מכובדת.

בנוסף, ייתרם הכסף שייאסף בפרויקט באופן שווה לארגונים הפועלים בתחום: ״עמותת תודעה למאבק בתופעת הזנות״, הפועלת להעלאת המודעות בציבור ובקרב קובעי המדיניות להיקף העצום ותוצאותיה החמורות של תופעת הזנות ו"המכללה - Her Academy״, המספקת הכשרות מקצועיות לנשים היוצאות ממעגל הזנות.

אנו מזמינים את הקיבוצניקים לתמוך בפרויקט, ולסייע ביצירת שינוי בחברה הישראלית ובחייהם של קורבנות מעגל הזנות.