פעילות המעורבות החברתית בקיבוצי הקיבוץ הדתי ממשיכה לצבור תאוצה, והתנועה החליטה לעודד קיבוצים לעשייה גם בעזרת מענק כספי של 10,000 שקל בשנה. אבל לפני הפרטים על המענק, כמה דוגמאות מהשטח.

מחזקים את המעורבות החברתית. פורת, צילום: דוברות הקיבוץ הדתי

יצחק קרליבך (משואות יצחק) וריבה פריד (מעלה גלבוע), ממחלקת מעורבות חברתית בקיבוץ הדתי, מדווחים כי בשלוחות, לצד התעסוקון לבעלי צרכים מיוחדים שכבר פועל בקיבוץ, מתוכנן לקום בית לחיים שבמכרז להקמתו זכתה לאחרונה עמותת אקי"ם.

המבנה כבר פונה לקראת הפרויקט, ובקרוב תתקיימנה ישיבות תיאום בין כל הגורמים לקידום תהליך ההקמה.

גם כפר עציון על מפת המעורבות החברתית. צוות מחברי הקיבוץ נפגש לאחרונה כדי לבחון מספר מסלולים למשימות חברתיות. בין השאר נבחנים הקמת בית לחיים לבעלי צרכים מיוחדים וחיבור למשימות חברתיות בירושלים בשיתוף קיבוץ בית ישראל, שם התקיימה לאחרונה פגישה לקידום הנושא בהשתתפות נציגי הקיבוצים והתנועה.

"אנו קוראים לקיבוצים נוספים שמעוניינים לפתח ולקדם את תחום המעורבות החברתית לפנות אלינו", אומרים קרליבך ופריד. "במטרה לחזק את פעילות המעורבות החברתית בקיבוצים אנו יוצאים בקול קורא למתן סיוע כספי לפרויקטים חברתיים בקיבוצים. אנו מקווים שמענק זה יסייע בהוספת פעילות חברתית התנדבותית בקיבוץ".

התקציב השנתי יוענק לקיבוץ שמפעיל מיזם חברתי לאחר פנייה מסודרת למוסדות התנועה, ובחירה על פי קריטיונים שהוגדרו מראש. בין הקריטריונים: פעילות המבוצעת על ידי חברים מעל גיל 18 (לא ילדים), בפרויקט יהיו מעורבים לפחות 10 חברי קיבוץ, הפרויקט אינו אירוע חד פעמי אלא מתמשך על פני השנה.

בראש צוות הבחירה יעמוד מזכ"ל התנועה אמיתי פורת, וההחלטה לשנת 2018 תתקבל בחודש פברואר. המענק יינתן בשני תשלומים לאורך השנה בהתאם לדיווח מסודר על התקדמות הפרויקט. עד לתאריך 15.2.18 יש להגיש את הטפסים למשרדי הקיבוץ הדתי.