מפעל הפיס והמועצה האזורית עמק יזרעאל העניקו 30 מלגות על סך 300 אלף שקלים לסטודנטים ללימודי תואר ראשון מהעמק.

"ההשקעה הכי מוצלחת". לוטן מעניק את אחת המלגות, צילום: עמיר אלבו

האירוע התקיים במועצה האזורית במעמד ראש המועצה אייל בצר, מנכ"ל מפעל הפיס, עמרי לוטן, והסטודנטים עצמם. בצר הודה ללוטן על התמיכה של מפעל הפיס ועל ההשקעה בצעירים ובמיזמים בנושאי חינוך ותרבות ואמר כי מדובר "בהשקעה משמעותית עבור המועצה האזורית עמק יזרעאל".

לוטן אמר כי "הסטודנטים מקבלי המלגות הם ההשקעה הכי מוצלחת של מפעל הפיס בחברה הישראלית. כי ההשכלה היא ההזדמנות השווה בחיים, והסטודנטים תורמים לקהילה כבר בזמן לימודיהם ומהווים כוח משימה חברתי של הרשות".

לדברי לוטן, "מפעל הפיס והרשויות המקומיות ימשיכו להקצות כל שנה למעלה מ-100 מיליון שקלים למלגות להשכלה גבוהה, וכך לקבל את התרומה לקהילה של המלגאים ולחזק את החברה בישראל".

בתמורה למלגה תורמים הסטודנטים כ-130 שעות של פעילות התנדבותית בקהילה. כל מלגה היא על סך 10,000 שקלים, שמתחלקים שווה בשווה בין מפעל הפיס לבין המועצה האזורית. ההתנדבות מתחלקת למספר תחומים שבהם שולבו המלגאים, בהתאם ליכולותיהם והעדפתם האישית.

הסטודנטים מעניקים עזרה לימודית לילדים החווים קשיים חברתיים, רגשיים ולימודיים, מעניקים לתושבים הוותיקים כלים בסיסיים לשימוש במחשב, מסייעים בכתיבת סיפורי החיים ומורשת של ותיקי עמק יזרעאל ניצולי השואה ומובילים את תחום הצעירים בעמק.