קיבוץ משמר העמק יזם מבצע איסוף מצרכים עבור ארגון "איגי", במטרה לסייע להמשך פעילות חניכה מיוחדת המתקיימת במועדון שהוא מפעיל. הקיבוץ אסף מצרכי מזון רבים ותיאם את הובלתם לתל אביב, בעקבות פנייה שנשלחה לקיבוצים על ידי "קיבוצניקים עם החברה".

לתת מרחב בטוח לחקור היכן לבם נמצא. מדריכי איגי במועדון, צילום: אדם קפלן

איגי הוא ארגון הנוער הגאה הפועל בישראל מזה 14 שנה, ומפעיל קבוצות לנוער גאה וטרנסג'נדר ברחבי הארץ. הוא משלב בפעילותו תכנים העוסקים במגדר, בשוויון ובמאבק באלימות.

הארגון מפעיל גרעין שנת שירות, וכן מספר תכניות חינוכיות ותכניות מנהיגות דרך בתי ספר תיכוניים ודרך החינוך הבלתי פורמאלי.

"המטבחון של איגי" הוא מועדון הפועל במרכז תל אביב ומשרת עשרות נערות ונערים. המדריכים מבשלים יחד עם החניכים והחניכות, אוכלים איתם ומשוחחים. התהליך מעצים ומלווה את הנערים והנערות בהצלחות ובקשיים שהם חווים.

הפעילות מתוקצבת בצמצום וכרגע הקופה ריקה. על מנת להמשיך את פעילות המטבחון יש צורך בגיוס תרומות של מצרכי בסיס כגון פסטה, אורז, קמח, שימורי רסק עגבניות, תבלינים, קטניות ועוד.

אדם קפלן, רכז המטבחון של איגי, ביקש להודות לחברי קיבוץ משמר העמק שנענו לקריאה ותרמו מוצרים רבים.

"מילים לא יכולות לתאר את העזרה והתמיכה בתרומתכם", אמר להם קפלן. "כשמשקיעים אנרגיות משותפות ניתן להשיג את המטרה המשותפת - שלא יהיו ילדים שיתביישו בנטייה המינית שלהם ובג'נדר שלהם, ולתת להם מרחב בטוח לחקור ולברר היכן ליבם נמצא, כמו גם להחזיר לאלו שצריכים את הביטחון בעצמם ובאנשים הסובבים אותם".

יוזמה דומה מתארגנת כרגע גם בקיבוץ בארי. אנו מזמינים את כל הקיבוצים להירתם לפעילות החשובה הזו למען הנוער הגאה בארץ. לתרומות ולתיאום הובלת מצרכים ניתן ליצור קשר עם אדם קפלן בטלפון: 050-4410030.