בחוץ קר וגשום, אבל בפנים הלב מתרחב ומתחמם בזכות תרומה מרגשת במיוחד. צעירה שאובחנה לפני כשנה עם סרטן השד עברה תקופה לא פשוטה של ניתוחים וטיפולים, כל זאת לצד היותה אם יחידנית.

יחס חם והבנה. אירוח כפרי נהרא, צילום: באדיבות נהרא

מאז שהשתפר מצבה היא חלמה על נופש משפחתי לה ולשני ילדיה. הזדמנות להתאוורר, להיות יחד כמשפחה וליהנות מטבע ומנופים מרגיעים.

האירוח הכפרי נהרא של קיבוץ אשדות יעקב איחוד הרים את הכפפה ותרם למשפחה נופש מכל הלב במתחם האירוח של הקיבוץ, הטובל בירוק ומציע חופשה מרגיעה במיוחד במדשאות מול שדות רחבי הידיים המקיפים את המתחם.

הצעירה ביקשה להודות להנהלת האירוח הכפרי באלה המילים: "תודה לכם על היחס החם, על ההבנה שאני לבד עם שני הילדים ובכך שהקלתם עליי בכניסה וביציאה עם הרכב ובהורדת הציוד.

"כל השרות היה נעים ומתחשב, הצימר היה מאובזר היטב, התחשבתם בבלגן שבני הקטן עשה בארוחת הבוקר. בזכותכם בני עדיין מספר בגן על הנופש ועל הצימר והקיבוץ, ואני מרגישה שזה היה עוד צעד בדרך לבריאות ולשמחה".

את הנופש הזה, כמו רבים אחרים, מוציא לפועל ארגון "רפא נא" ששם לו למטרה להקל, ולו במעט, על חולי הסרטן ומשפחותיהם. ברפא נא מאמינים שנופש קצר עם אנשים אהובים חשוב לתהליך ההחלמה, ושההפוגה מהטיפולים ומבתי החולים מאפשרת לחולים ולמחלימים לנוח ולהתחזק, פיזית ונפשית.

מי שתורם את ימי הנופש הם מקומות האירוח עצמם, איתם נמצא הארגון בקשר רצוף. כל אתר אירוח תורם כפי יכולתו ורצונו, על בסיס מקום פנוי. בין תורמי הנופשים ישנם 16 קיבוצים שבחרו להשתתף בפרויקט וליישם ערבות הדדית בחברה הישראלית.

קיבוצים ואתרי נופש נוספים המעוניינים להצטרף ולתרום חופשה מוזמנים ליצור קשר עם רובין שיימס בטלפון: 053-6226393. פרטים נוספים באתר רפא נא.