שלוש חברות מלכיה ענת המק שוהם, אילנה מורנו ועליזה שחף מתמידות כבר שנתיים בהתנדבותן ב"יחד בגליל" בקיבוץ מחניים. יחד פועלת כקהילה תומכת לאנשים עם פיגור שכלי המשולבים בקהילה הרגילה.

אי אפשר להפריז בחשיבותה של הנתינה. (מימין) שחף, המק שוהם ומורנו, צילום: אירנה, יחד בגליל

בין הפעילויות העיקריות: שיקום, קימום וטיפול באנשים הלוקים בפיגור שכלי ונכויות נוספות, בית לחיים לחבריו, ייזום ופיתוח שירותים המותאמים לאנשים עם מוגבלות מכל רחבי הצפון.

כהמשך טבעי להתנדבותן, הועצמו הקשרים והפעילויות גם בין יחד בגליל לבין קיבוץ מלכיה. לאחרונה זכו לתודה מרגשת מענת גבע טרן, מנכ"לית יחד בגליל.

"ברצוני להודות לכן בשם כל חברי העמותה", כתבה להן גבע טרן, "הצטרפותכן לצוות מרכז יחד כמתנדבות אשר מגיעות מדי שבוע, מזה שנתיים, ליום עבודה מאומץ, מסייעת לנו במידה עצומה, בהיבט המעשי ובהיבט המוראלי כאחד.

"אתן מאפשרות לנו לתת לחברי המרכז תשומת לב אישית ומענה מותאם יותר. לשפר את האיכות ואת ההספק של עבודתם היצרנית. לשחרר את הצוות למשימות - חשובות אך לא דחופות - לישיבות ולהדרכה.

"ואתן נותנות לנו הכרה בחשיבותה של עבודתנו בעצם בחירתכן להקדיש את הזמן והנתינה שלכן דווקא לנו, ותחושה של שותפות. אי אפשר להפריז בחשיבותה של הנתינה שלכן. תודה על מסירותכן".

יחד בגליל מציע פיתוח כישורי חיים אישיים וחברתיים, תעסוקה, בילוי, פנאי ובית לחיים באווירה משפחתית מיוחדת לבוגרים עם פיגור שכלי. המסגרת שואפת לאפשר ניהול אורח חיים של אדם בוגר ועצמאי.

לכל חניך מותאמת תעסוקה רצינית ויצרנית לעסוק בה. מתקיים שילוב מירבי בקהילה הרגילה: עבודה בענפי הקיבוץ, בילוי עם חברי הקיבוץ במתקני הספורט והתרבות המקומיים ועוד.