"התרומה לקהילה מאפשרת את העצמתה ואת העצמת הארגון כאחד ובכך חשיבותה", כך אומרים, מאמינים ומגשימים הלכה למעשה בחברת פלרם ברמת יוחנן.

מעצימים את הקהילה ואת הארגון. מתנדבים בפלרם, צילום: באדיבות פלרם

התוכנית למעורבות חברתית קהילתית של פלרם - חברה בינלאומית לייצור לוחות תרמופלסטיים לתעשייה ולבנייה המעסיקה כ-1,000 עובדים - נגזרת מתפישת העולם שלה בנושא פיתוח ההון האנושי.

כדי לקדם את הפעילות נבחר צוות היגוי גדול בעידודה של ההנהלה, שלמד את נושא המעורבות החברתית בעזרת "ציונות 2000" המתמחה בחיבור של עסקים וקהילה.

הצוות קבע קריטריונים לביצוע ההתנדבות: היא תתאפשר לכל עובד פלרם שירצה בכך; ההתנדבות המועדפת היא כזו שתביא בחשבון את האוכלוסייה המגוונת של פלרם, יכולותיה וצרכיה;

מינון ההתנדבות יהיה כזה שיאפשר לה להתקיים לאורך זמן, משמע – לא יותר מפעם בחודש לעובד; עיקר ההתנדבות יהיה מעשי. הדגש יינתן לתרומה של אנשים ופחות על תרומה כספית.

עובדי פלרם מתנדבים, בין השאר, בסיוע בחלוקת מזון לאוכלוסייה מוגדרת בשכונת הדר בחיפה. אחת לחודש יוצאים 10 מתנדבים מהמפעל ומסייעים בחלוקה בבית עמותת לב ח"ש בשכונה. המזון המחולק מגיע מעמותות שונות והאנשים המגיעים לקבל חבילות מזון מופנים על ידי מחלקת הרווחה של עיריית חיפה.

לאורך השנים חיפשו בפלרם התנדבות משמעותית נוספת שתאפשר לחברה ליצור קשר אישי עם האוכלוסייה. עובדי החברה בחרו להתנדב במעון שיקומי לילדים עוברי חוק. יחד בנו מסגרת שבה קבוצת מתנדבים הגיעה למעון אחת לחודש לפעילות של חגיגת ימי הולדת לילידי החודש, ולציון חגים או עונות שנה.

בשנתיים האחרונות, בשיתוף עמותת לב ח"ש, מכינים עובדי פלרם אחת לשבוע 120 כריכים המחולקים לבני משפחותיהם של ילדים המאושפזים בבית חולים רמב"ם. התנדבות זו מאחדת עובדים מהמפעל וחברי קיבוץ ומאפשרת לכל המעוניין להתנדב ולתרום.

בשנה האחרונה פלרם אף לקחה על עצמה את עבודות התחזוקה בחצר הנשית בשכונת הדר בחיפה - מקום מפגש לנערות ולנשים צעירות שזקוקות ליד מכוונת. בנוסף פלרם נמצאת בשיתוף פעולה עם בתי הספר היסודי והתיכון שבאזור, ומפעילה תוכניות של חינוך לתעשייה יחד עם צוותי המורים.