ב"לקט ישראל״ מעדכנים כי לאחרונה נחקק בישראל החוק לעידוד והצלת מזון לאחר שעבר פה אחד במליאת הכנסת. את החוק יזמו חברי הכנסת אורי מקלב, משה גפני, אורלי לוי-אבקסיס, חיליק בר, מוטי יוגב ושולי מועלם. ״לקט ישראל״ היה הארגון שיזם ודחף את התהליך קדימה, בשיתוף פעולה מצד גורמים פוליטיים ומקצועיים.

להרחיב את שיתופי הפעולה. לקט ישראל, צילום: באדיבות לקט ישראל

החוק פוטר מאחריות פלילית ואזרחית את כל השרשרת הלוגיסטית: מתורמי המזון - בהם קיבוצים רבים, דרך העמותות כישות משפטית, העובדים והמתנדבים בעמותות, כל עוד עמדו בתנאי בטיחות המזון כפי שקובע משרד הבריאות. החוק אף מוסיף ששר הבריאות יעניק אות הוקרה לתורמי המזון.

בחקיקת החוק השלימה הכנסת מהלך משמעותי שהחל לפני שנה באישור איסופי מזון ממזנון הכנסת. כעת מצטרפת ישראל למועדון מצומצם ומיוחד בן חמש מדינות בעולם שלהן חוק המעודד תרומה של עודפי מזון ומגן על התורמים והארגונים המחלקים מזון.

"אני מאמין שבזכות החוק נכפיל ואף נשלש את כמות המזון שנוכל להציל ולהעביר לאוכלוסיה שזקוקה למזון הטרי והמזין הזה", אמר גידי כרוך, מנכ״ל לקט ישראל.

"אני בטוח שנוכל להרחיב באופן משמעותי את מספר שיתופי הפעולה ומספר התורמים למטרה החשובה הזו. אנו מתכוונים להמשיך ולפעול במישור הפרלמנטרי כדי לסלול את הדרך לפעילות רחבה ובטוחה של הצלת מזון בישראל".