בקיבוץ רמת רחל השלימו בימים האחרונים את עבודות השדרוג למרכז הספורט, והפיכתו לקאנטרי קלאב היחיד באזור ירושלים. המקום המשודרג יכלול מתחם בריכות ייחודי, חדר כושר, מתקני ספורט, חדר טיפולים, בית קפה ושירותים נוספים.

בשנים האחרונות החל הקיבוץ בתהליך שיפוץ חדר הכושר המשתרע על פני כ-800 מ"ר בסכום של כעשרה מיליון שקלים. בימים אלה הסתיים תהליך ההרחבה והשדרוג של המתחם וקומת הבריכות בעלות נוספת של 25 מיליון שקלים.

למתחם הבריכות נוספו שתי בריכות חדשות ומקורות בקירוי אקוסטי קבוע, האחת לפעוטות ולילדים והשנייה בריכת מסלולים חצי אולימפית. שתיהן יהיו פעילות כל השנה.

בנוסף נבנו חדרי סטודיו וסדנאות, חמאם, סאונה חדשה, בית קפה חלבי, חנויות ספורט ונוחות ועוד בשטח כולל של כ-4,500 מ"ר.

הבריכה המקורה, שהיתה חלק ממרכז הספורט הקודם בשטח של 1,200 מ"ר, הפכה לבריכה פתוחה עם מתחם דשא ענק, סככות ומקומות ישיבה. כך תהפוך לבריכה הראשית בעונת הקיץ. המגלשה הארוכה ביותר בירושלים תפתח גם היא בעונת הקיץ.

על העיצוב האדריכלי אחראי משרד גנות אדריכלים, המתמחה בעיצוב בתי מלון ומבני ציבור. "היה לנו חשוב להפוך את מרכז הספורט לבעל עיצוב ייחודי המשלב פונקציונאליות מותאמת לקהל היעד, מבלי להתעלם מנוף עוצר הנשימה סביב למרכז הצופה אל ירושלים", אמרה האדריכלית ענת גנות.

"לאחר התייעצות עם מומחים, הקאנטרי החדש מאופיין במבנה תלת מימדי מיוחד, המעניק למבקרים גישה נוחה לכל אחד מהמתקנים ולכל אחת מהבריכות במקום תוך ניצול מקסימאלי של תאורה טבעית בעזרת חלונות גדולים בין הקפיטריה לבריכה, הצבת מתקני בריכה חדישים ועוד".

אילן בלולו, מנהל העסקים הראשי של רמת רחל, הוסיף ואמר: "אני שמח ונרגש עם פתיחתו של הקאנטרי המשודרג שיספק הנאה ופעילויות לכל המשפחה. אנו צופים לקאנטרי הצלחה בלתי רגילה בירושלים ומחוצה לה.

"באי ומבקרי תיירות רמת רחל, מנויי הקאנטרי ואורחי המלון הצמוד לו, ייהנו מהמתקנים המדהימים ומהאטרקציות במתחם. ההשקעה של קיבוץ רמת רחל לא הסתיימה וצפויות הפתעות נוספות לקהל המבקרים והמנויים שלנו".

"תהליך השדרוג וההרחבה שבוצע בקאנטרי קלאב הופך אותו ללא ספק לקאנטרי הגדול והחדשני באזור ירושלים", סיכם דני לובנשטיין, מנהל קאנטרי רמת רחל.

"כל פרט בתהליך השדרוג נעשה בחשיבה ובתכנון לטובת קהל המנויים. אנו צופים כי לאור ההשקעה יגדל משמעותית קהל המנויים והמבקרים".