באספת חברים שהתקיימה במצר החליטו חברי הקיבוץ ברוב של 96 אחוזים לתמוך בהצעת ההנהלה הכלכלית של הקיבוץ, ולרכוש את החזקות "קבוצת גאון" (חברה ציבורית הנשלטת בידי קרן ויולה) במצרפלס, ולהיות הבעלים המלאים של כלל האחזקות בחברה.

הזדמנות כלכלית טובה. מצר, צילום: טל דרומי

החברה עוסקת במתן פתרונות כוללים להשקיה, בייצור ובשיווק של צנרת השקיה וטפטוף לחקלאות, לצד פיתוח וייצור של צנרת להולכת מים חמים ביתית ("צנרת SP").

עמרי שוהם, היו"ר הכלכלי של הקיבוץ, שעמד בראש צוות המשא ומתן מטעמו, סיפר כי לאחר משא ומתן ממושך שכלל עליות ומורדות, הגיע הקיבוץ להסכמה עם קבוצת גאון על רכישת כל החזקותיהם במצרפלס (25.1% מהמניות) תמורת סך של 43.67 מיליוני שקלים.

יש להדגיש כי לאחר מכירת נטפים, מצרפלס היא חברת ההשקיה היחידה בבעלות קיבוצית מלאה.

שוהם סיפר כי ההיסטוריה של השותפות עם גאון החלה לפני 12 שנים, בתקופת בני גאון ז״ל ומוטי דבי, שהלכו יד ביד עם הקיבוץ בשיתוף פעולה לפיתוח החברה.

עוד מסר שוהם כי בשנים האחרונות, לאחר כניסת קרן ויולה לשליטה בגאון, הפסיקו הצדדים לראות עין בעין את כיווני ההתפתחות הרצויים לחברה. עתה יוכל הקיבוץ, כבעלים המלא של אחזקות החברה, לפתח אסטרטגיה חדשה ולפנות לכיוונים שונים ללא תלות בהסכמת השותף.

עו"ד יעקב דרומי, מזכיר קיבוץ מצר, אמר כי העסקה היא הזדמנות כלכלית טובה לקיבוץ להגדיל את אחזקותיו בחברה, לטובת החברים.

"דווקא בתקופה זו של אקזיטים קיבוציים, יש בעסקה זו ביטוי של אמון שרוחשים החברים להנהלות ולחברים העובדים במפעל, שבו מועסקים יותר מחמישים חברים, ואשר מהווה עוגן כלכלי מרכזי לקיבוץ", הסביר דרומי.

שמוליק שצ'ופק, מנכ"ל מצרפלס, אמר כי הרכישה תואמת את האינטרסים של החברה, השוקדת על הובלת שוק ההשקיה בארץ ובעולם לחדשנות וליצירתיות, לצד מתן פתרונות איכותיים ומובילי שוק לתחום צנרת האינסטלציה הביתית.