חברת MAXSOFT מבית צמח מפעלים נבחרה על ידי הרשות לחדשנות לקחת חלק בשיתוף פעולה בינלאומי, שנועד לקדם חדשנות טכנולוגית בין גופי תעשייה ומחקר.

יספקו תובנות רבות. צוות הפרויקט (מימין: ענבל קרני, יפה כץ ושרון חיטין), צילום: maxsoft

במסגרת הפרויקט תשתף MAXSOFT פעולה עם ארגון PIAP מפולין בנושא ביצוע חיזויים תוך שימוש באלגוריתמים חכמים (Machine Learning). המחקר יתבצע באמצעות מעקב אחר גידול מנגו ואבוקדו בעמק הירדן.

לצורך ביצוע המחקר חברוMAXSOFT ו-PIAP לתאגידי צמח מפעלים: צמח אבוקדו (בראשות אבי אייזנברג), אגודת המים של עמק הירדן (בראשות אריק ראובני) וצמח ניסיונות (בראשות רון יצחקי).

המחקר יתבצע על מערכי נתונים שנצברו למעלה מעשר שנים בארגונים אלו וינסה לספק תובנות על הקשר בין השקיה, דישון, מזג אוויר, תוצאות המיון השונות ועוד.

שיתוף פעולה זה ידגים פיתוח טכנולוגיה בעלת ערך מוסף הנובע מהעברת ידע בין החברות ושיתוף משאבים ונתונים, תוך יישום חדשני של טכנולוגיות קיימות.

ב-MAXSOFT מקווים כי תהליך ניתוח ועיבוד המידע, אשר יתבצע תוך שימוש בטכנולוגיות מתקדמות של בינה מלאכותית, יסייע למגדל, לבית האריזה ולאגודת המים לקבל תובנות חדשות ורלוונטיות על נושאים מקצועיים שונים דוגמת משטר השקיה ודישון, חיזוי תוצאות מיון, צריכת מים עתידית ועוד.