צילום: יח"צ ועידת קלינטק

מזכ"ל התנועה הקיבוצית, ניר מאיר, תקף הבוקר (חמישי) בחריפות את שר התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים, יובל שטייניץ.

עוד חדשות מהקיבוצים:
עושים עליהם סיבוב? על הטורבינות שמחוללות "סערה"
פנסיית החברים בדרך לבג"ץ?

מאיר, שדיבר בוועידת קלינטק ה-21 בתל אביב, התבקש להתייחס לנושא 'עצמאות אנרגטית בקיבוצים' ואמר: "התנועה הקיבוצית, מראשית ימיה ועד היום היא, בהגדרה, חברה יזמית שנשענת על יכולות פנימיות לפיתוח, בניה ויצירה. ככל שזה תלוי בשר האנרגיה, יובל שטייניץ, אין לאזרחי ישראל בכלל, ולחברי הקיבוצים בפרט, על מה או על מי לסמוך. מתברר כי רק אם אתה טייקון גז, נובל אנרג'י למשל, יש לך סיכוי לזכות ביציבות רגולטורית. אם ללמוד מניסיון העבר הקרוב, לא ייקח זמן רב עד שהעצמאות האנרגטית בקיבוצים תולאם על ידי המדינה, למשל, בטענה שאור השמש הוא משאב לאומי"."שטייניץ הליכודניק הפך לקומוניסט" המשיך מאיר, "אתה מגדל את הפרה והיא שייכת לממשלה.
מי שהניף את הדגל של בעלות חברות הגז על המצבורים אותם הן מצאו, הוא אבי החוק אשר הלאים את מפעלי המים הפרטיים".

ניר מאיר התייחס לתיקון 27 לחוק המים שעבר לאחרונה ואמר: "מה שהכי גרוע בהלאמת המים האחרונה הוא שאין מרוויחים, רק מפסידים. סליחה, יש מרוויחים, אבל הם לא חקלאים, גם לא החקלאים המושבניקים. אני מקווה שדוד אמסלם או מי שסיפר לו את זה שומע את האמת. היחידים שירוויחו מהלאמת מפעלי המים הם ועד העובדים של מקורות. עוד ג'ובים למקורבים, עוד פקחים, עוד בירוקרטים ואוכלי חינם.

"40 עובדים מיותרים, בארבעים טנדרים מיותרים וחדשים, על חשבון משלם המיסים, ינהלו פיקוח על מתקנים שנבנו תוכננו, שודרגו ותוחזקו על ידי האגודות החקלאיות של הקיבוצים. נהוג לומר במחוזותינו, כי הזורעים ברינה בדמעה יקצרו. בממשלת ישראל אומרים ליזמים: אתם תיזמו ברינה, אנחנו נלאים בלי שום בעיה. זו הדרך הבטוחה לחסל את היזמות הישראלית בכלל, והקיבוצית בפרט".