עו"ד אלי גולדשמידט הינו בעל ניסיון של עשרות שנים בטיפול בהיבטים המשפטיים של סוגיות קיבוציות והתיישבותיות מורכבות. עד להיבחרו לכנסת תחת הנהגתו של  יצחק רבין ז"ל, עסק באינטנסיביות בקידום פתרון הסוגיות הנוגעות לביטחון הסוציאלי של חברי הקיבוץ וחוסנם הכלכלי נוכח משבר הקיבוצים.

גולדשמידט עשה זאת במסגרת תפקידו כמרכז המחלקה המשפטית של התק"מ ולאחר מכן במסגרת משרד עו"ד שהיה ממקימיו, בו הועסקו עורכי דין חברי קיבוצים. המשרד העניק שירותים מגוונים לגופי ההתיישבות השונים, לרבות מפעלים אזוריים, ארגוני קניות, מפעלי תעשייה בהתיישבות ולקיבוצים ולמושבים עצמם.

עו"ד אלי גולדשמיטד, יח"צ

בפריימריס של מפלגת העבודה ב-1992 נבחר גולדשמידט מטעם מחוז הקיבוצים. ב-9 שנות פעילותו בכנסת עד להתפטרותו ממנה, במחצית הקדנציה השלישית, יזם גולדשמידט חקיקה לגבי הגנה על  מעמדם של חברי הקיבוץ בעת משברים כלכליים, דוגמת תביעות חוב של הנושים, ובעיקר הבנקים, והעלה על סדר היום הציבורי את עיגון זכויות החקלאים בקרקע. גולדשמידט היה מראשי הלובי החקלאי וההתיישבותי בכנסת.

גולדשמידט נבחר בבחירה חשאית במליאת הכנסת כאחד משני נציגי הכנסת בוועדה למינוי שופטים וכיהן גם כיו"ר וועדת הכנסת וכיו"ר וועדת הכלכלה. בנוסף, כיהן גם כיו"ר סיעת העבודה בכנסת וריכז את הפעילות הפרלמנטרית לסיום כהונתו של בנימין נתניהו ולבחירות מוקדמות ב-1999 שבעקבותיהן סיים נתניהו את תפקידו כראש ממשלה והוחלף בבבחירות באהוד ברק.

לאחר נצחונו של אהוד ברק בבחירות ב-99 ובחירתו של גולדשמידט בפריימריס הארציים במפלגת העבודה, נבחר אלי לכהן כיו"ר וועדת הכספים של הכנסת.

לאחר שהתפטר מהכנסת (בשל תחושת מיצוי), במחצית הקדנציה השלישית, הגיש אלי גולדשמידט את תכנית הבוקר של רשת עם עינב גלילי, ובמרבית התקופה שלאחריה כיהן כסמנכ"ל בחברה לישראל. בתקופה זו הוסמך גם כמגשר המוכר על ידי הנהלת בתי המשפט וניהל גישורים רבים, בעיקר בתחום ההתיישבות, שנשלחו אליו מבתי המשפט, כשאת מרביתם סיים בהצלחה קרי בהסכמה בין הצדדים. אלי מונה גם כבורר בסכסוכים ומחלוקות שונות.

כיום מתגורר אלי עם רעייתו ברוריה בהרחבה בקיבוץ זיקים בעוטף עזה, וזאת בסמיכות לשתיים משלוש בנותיהם, החברות בקיבוץ גברעם יחד עם משפחותיהן.

עו"ד אבי עייש ועו"ד ירדנה בן שלום, יח"צ

עו"ד אבי עייש, שותפו של אלי למשרד עוה"ד, כיהן בעבר כסגן יו"ר לשכת עורכי הדין, כחבר מועצת עיריית אשקלון ואף התמודד לראשותה, אך לא נבחר.  עו"ד ירדנה בן שלום, חוץ מהיותה עורכת דין פעילה, היא גם בעלת תואר ראשון בחשבונאות ובכלכלה ותואר שני במינהל עסקים. עוה"ד עייש ובן שלום מתמחים במקרקעין (כולל תכנון ובנייה), בדיני משפחה (גירושין ,ירושות וצוואות), במשפט אזרחי ובליטיגציה (הופעות בבתי המשפט).

המשרד ממוקם בתל אביב בבית אמות הקריה (בסמיכות לבית התנועה הקיבוצית ברחוב ליאונרדו דה וינצ'י) ובאשקלון. עוה"ד עייש ובן שלום הם בעלי הסמכה מלשכת עוה"ד בנושא ייפוי כוח מתמשך, שעניינו מתן תוקף לרצונותיו של אדם לתקופה בה חלילה ייזדקק להשגחת אפוטרופוס. יפוי כוח בלתי חוזר הוא מוסד משפטי חדש אך חיוני מאד, שרק מיעוטם של עוה"ד הוסמכו עד כה לעסוק בו. הוא נותן תשובות לנושאים בעלי חשיבות עצומה בחייו של כל אדם ואדם, ומן הסתם רלבנטי מאד למתגוררים בקיבוצים ובמושבים.

מודל השיתוף בין שלושת עורכי הדין נועד למקסם את טיב ואיכות השירות המשפטי בהיות כל אחד מהם בכיר ומומחה בתחומו. הניסיון המצטבר שלהם והמוניטין האישי, יחד עם הידע המשפטי מבטיחים שירות מקצועי, רגיש וענייני מול האתגרים החדשים כמו גם הוותיקים העומדים בפני כל חבר קיבוץ או מושב ומול כל בעל תפקיד, בין אם בקהילה או במגזרים הכלכליים בהתיישבות.