"דרמה פוליטית מטלטלת". כך כינו תושבים במועצה האזורית מטה אשר את האירועים שהתרחשו שם בתקופת החגים.

צריכים הסכמה מהציבור. ישראלי (במרכז, לבוש ז'קט) ומשמאלו דוידוביץ', צילום: דוברות מטה אשר

חמישה ימים לפני סגירת הרשימות לבחירות לרשויות המקומיות פרסמו ראש מועצת מטה אשר יורם ישראלי (געתון), וסגניו משה דוידוביץ' (בוסתן הגליל) ואייל רייז (כפר מסריק), על כוונתם לבצע חילופים במערכת הבחירות ולהעמיד את דוידוביץ' כמועמד לראשות המועצה ואת ישראלי ורייז כסגניו.

הידיעה על המהלך, שהוכתרה בפי רבים מתושבי המועצה כ"תרגיל מלוכלך", הפתיעה גם מועמדים פוטנציאליים לתפקיד ראש הרשות שבחרו לא להעמיד עצמם לבחירה מול ישראלי, שנחשב למועמד מוביל לא מעט בזכות סגנו הדומיננטי דוידוביץ', ששימש כמנכ"ל המועצה בהצלחה.

הבחירה לבצע את המהלך בעיתוי המסוים לא היתה, ככל הנראה, מקרית וכמעט שלא הותירה זמן למתמודדים נוספים לאסוף 500 חתימות ולגייס כספים לטובת מערכת הבחירות הקצרה שעוד נותרה. ולמרות זאת הודיע עו"ד נמרוד (נימי) לנגר, בן וחבר גשר הזיו, על התמודדות מול דוידוביץ' אך סיכוייו אינם גבוהים.

"שנה וחצי לאחר בחירתי כבר אמרתי שלא אוכל לכהן קדנציה נוספת, והודעת הפרישה היתה מחייבת בחירות חוזרות", אמר ישראלי במהלך מסיבת עיתונאים שבה הוכרז על פתיחת קמפיין הבחירות של דוידוביץ'.

"משה ואייל הפצירו בי להמשיך ושאין לדעת מה יוליד יום. אבל אני לאורך הזמן עמדתי על דעתי שלא אתמודד בשנית, כי לא הייתי מסוגל להמשיך בקדנציה נוספת מסיבות אישיות ובריאותיות". יורם ישראלי נימק את העיתוי הבעייתי של ההודעה בכך שרק בערב החג ישבו השלושה וסיכמו על ההצרחה ועל העמידה מאחורי משה דוידוביץ'.

דוידוביץ' הודה על תמיכת מועמדי העבר בו ובשניים שלצידו ואמר: "מי שרצה להתמודד יכול היה לעשות זאת כבר לפני ארבעה חדשים. לא חסמנו איש. אם יהיו כאלו כעת מעניין מה המניעים שלהם. כל האנשים כאן מחויבים להצלחה של מטה אשר ולא לזו שלי. יש לנו משימות לא פשוטות לבצע ונעשה זאת בעזרת כלל התושבים".   

"אנחנו מתמודדים בטריו באופן הגלוי", סיכם ישראלי. "רציתי למנוע מערכת בחירות ארוכה שבה המועצה תתפקד כמו 'ברווז צולע' ונעשה זאת אחרי פתיחת שנת הלימודים. הסיבה השנייה היא בזבוז כספי ציבור לשווא. אני מקווה שהעבודה שלנו תמשיך יחד עוד שנים ארוכות. משה הוא הנכון ביותר להיות ראש מועצה".

רייז הצטרף לדברי ישראלי וציין שטובת המועצה חייבה את המשך הכהונה של השלושה, וכי יש לקבל הסכמה רחבה מהציבור לכך כדי להמשיך לקדם נושאים חברתיים וחינוכיים.

במידה וייבחר דוידוביץ' לראשות המועצה תהיה זו הפעם הראשונה מאז הקמתה בשנת 1982 (לאחר איחוד שלוש מועצות סמוכות: געתון, סולם צור, נעמן) שבה נבחר לתפקיד תושב של מושב ולא קיבוצניק.