טקס מצטייני מפקד פיקוד הדרום, אלוף ארצי הלוי, התקיים לאחרונה ובמסגרתו קיבלו תעודות הצטיינות חיילים שראויים להוקרה על שירותם הצבאי. אחד מהם הוא סמ"ר יובל טורץ מקיבוץ יגור.

"שווה את כל המאמצים". טורץ, צילום: דובר צה"ל

טורץ (20) משרת כפרמדיק בחטיבת יואב שהיא חטיבה מרחבית תחת פיקודה של עוצבת אדום בפיקוד הדרום. החטיבה אחראית על מרחב הגבול בסמוך לאילת, למועצה אזורית חבל אילות ולגזרת הערבה.

"מאוד רציתי להיות פרמדיק", סיפר טורץ, שהתגייס בחודש יולי 2016 לקורס פרמדיקים. "הקורס היה עבורי חוויה מטורפת. אני מרגיש שאני יכול לתרום מאוד בתפקיד הזה ולעזור. הפרמדיקים הם משפחה גדולה ותמיד אפשר למצוא מכנה משותף".

אחרי שסיים את הקורס התחיל טורץ את השירות כפרמדיק בחיל המודיעין, עד שבתום כמה חודשים הצטרף לחטיבת יואב.

"אני מאוד מרוצה מהתפקיד שלי. יש לי המון עבודה של הדרכה, אימון, כל יום אני מרגיש שאני לומד משהו חדש", תיאר טורץ.

"אני מרגיש שסומכים עליי בזמן אירוע, מורכב ככל שיהיה. כולם סומכים עליי שאעשה את עבודתי בצורה הטובה ביותר והאחריות היא בעצם עליי וזה משתלם. זה פשוט אתה מול הפצוע ואתה מציל חיים - זה שווה את כל המאמצים ואת העבודה הקשה".

בקיבוץ למד טורץ בתיכון כרמל זבולון. כתחביב הוא אוהב לנגן בסקסופון ולבשל. "אני גר בקיבוץ מגיל שנתיים. לגור בקיבוץ זו חוויה מדהימה, המקום הכי טוב שאפשר לגדול בו. אני חושב שהחממה והתמיכה של המקום לתת לכל אחד לעסוק במה שהוא אוהב מראה את היופי שלו״, סיפר.

על השקעתו הרבה בעבודתו ובזכות תפקודו יוצא הדופן קיבל את הצטיינות מפקד פיקוד הדרום. "ממש הופתעתי לקבל את ההצטיינות, זה כיף לקבל הערכה על העבודה וההשקעה שלך. אני מרגיש שאני גורם לדברים לקרות בגלל שאני מאמין במה שאני עושה", סיכם טורץ.

"אני חושב שהטיפ לשירות משמעותי וחוויתי הוא לקחת הכל בפרופורציות ובכיף ולהבין את גודל האחריות. אפשר להתגבר על כל קושי בעזרת תמיכה של החברים שלך לשירות, התחושה של המסוגלות והאחריות ששווה את הכל".